Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року триватиме з 06 лютого до 19 березня
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Вівторок, 06 лютого 2018, 12:01
- Перегляди: 476
06 лютого розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) 2018 року, яка триватиме до 19 березня. Учасники ЗНО, у разі необхідності, до 2 квітня 2018 року можуть внести зміни до реєстраційних даних або усунути причини, що стали підставою для відмови в реєстрації.
Для того, щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, потрібно виконати низку послідовних дій.
Обов’язково ознайомтеся з Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, який визначає механізм проведення зовнішнього незалежного оцінювання. У цьому документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у ЗНО, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.
Варто також ознайомитися з правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Це допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.
Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання. Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. У 2018 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:
1. Українська мова і література.
2. Історія України.
3. Математика.
4. Біологія.
5. Географія.
6. Фізика.
7. Хімія.
8. Англійська мова.
9. Іспанська мова.
10. Німецька мова.
11. Французька мова.
Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру оцінювання якості.
Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися».
Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи. Якщо ви:
- у 2018 році завершуєте навчання в закладі загальної середньої освіти (школа, гімназія, ліцей тощо) – ваша категорія «Випускник закладів загальної середньої освіти 2018 року»;
- є учнем (студентом, слухачем) закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Учень (слухач) закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;
- є учнем (студентом, слухачем) закладу вищої освіти (коледж) і здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Студент закладу вищої освіти»;
- вже маєте атестат (здобули повну загальну середню освіту в попередні роки), незалежно від того, де ви навчаєтеся зараз (чи продовжуєте навчатися), – ваша категорія «Випускник минулих років»;
- навчаєтесь у закордонному навчальному закладі та здобуваєте в поточному році повну загальну середню освіту, – ваша категорія «Випускник, який здобуде в 2018 році повну загальну середню освіту в навчальному закладі іншої держави».
Якщо ви випускник закладу загальної середньої освіти, то результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, вам буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.
Якщо ви учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти або студент закладу вищої освіти, то вам результати зовнішнього оцінювання із української мови і літератури (українська мова) буде зараховано як оцінка за державну підсумкову атестацію.
З інструкціями щодо реєстрації на ЗНО можна ознайомитися на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.
Звертаємо увагу, що процедура реєстрації дещо відрізняється залежно від того, чи проходитимете ви ДПА у формі ЗНО.
Не відкладайте реєстрацію на останні дні. Це може викликати додаткові проблеми.
Бажаємо успіхів!