Сенсорний розвиток малят раннього віку у закладах дошкільної освіти
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 02 лютого 2018, 11:13
- Перегляди: 542
Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на І квартал 2018 року на базі закладу дошкільної освіти №7 «Берізка» (директор Нікітенко О.П., вихователь-методист Заплішна Л.М.) відбулося методичне об’єднання вихователів груп раннього віку.
Ранній вік – надзвичайно важливий і відповідальний період розвитку дитини. Для дітей перших трьох років характерний прискорений сенсорний розвиток за умови створення відповідного оточуючого середовища.
Сенсорний розвиток дитини - це розвиток її відчуттів і сприймання (зорових, слухових, тактильних та ін.), формування умінь групувати предмети за певними сенсорними ознаками (кольором, величиною, формою), збагачення досвіду різноманітними сенсорними враженнями.
Питання сенсорного розвитку дітей раннього віку неодноразово виносилось на засідання районних методичних об’єднань, майстер-класів, практичних занять, адже його актуальність з часом не втрачається, а лише набуває новизни.
У ході колективного перегляду заняття «Подорож до лісу», проведеного практичним психологом ЗДО №2 Савченко В.В., присутні спостерігали за вдалим використанням дидактичних ігор сенсорного змісту, де малята з радістю «гріли» рученята у сухому басейні, ліпили кульки з вати, оздоблювали вагончики для зайчиків, звеселяли іграшки, прикрашаючи їх різнокольоровими гудзиками.
Вихователь ЗДО №5 Степанова О.Г. професійно презентувала власний досвід роботи «Як познайомити дітей з формою та величиною». Виступ колеги продовжила Цехместрук В.А. (ЗДО №5), акцентуючи увагу на інноваційних методах та прийомах при ознайомленні з формою та величиною.
Керівник методичного об’єднання Пашенко Л.Д. провела майстер-клас «Знайомство з формою та кольором за технологією Г.Домана», зацікавивши вихователів оригінальністю та простотою використання вправ за даною технологією.
Всі учасники РМО підготувались до презентації дидактичних ігор та успішно її провели, збагативши свій досвід новим сучасним ігровим багажем.
Методист РМК Діхтяр М.Д. організувала обговорення основних типових помилок, яких допускаються вихователі у роботі з найменшими вихованцями, спрямувала увагу педагогів на створення умов для сенсорного розвитку та підвела підсумки роботи районного методичного об’єднання.