Керівники шкіл Гайсинщини вивчали досвід роботи освітян Хмельницької області
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Вівторок, 27 червня 2017, 13:25
- Перегляди: 753
2016/2017 навчальний рік керівники загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Гайсинщини завершили 26 червня традиційним виїзним семінаром за адресами кращого досвіду управлінської діяльності освітніми установами. Цього року директори, на чолі з начальником управління освіти, фізичної культури та спорту В.М. Шрамко, спільно із працівниками управління, районного методичного кабінету, районної організації профспілки працівників освіти відвідали Хмельницьку область. Тема семінару: «Особливості формування галузі освіти та управління навчальними закладами в умовах створення об’єднаних територіальних громад».
Освітяни Хмельниччини вже напрацювали досвід роботи з даного питання, а презентувати його доручили ОТГ Дунаєвецької міської ради, яка спільно із Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» успішно працює над реформуванням освітянської галузі. Семінар розпочався презентаційним виступом координатора проекту Войтека Мархлєвського. Пан Войтек ознайомив учасників семінару з європейською дорожньою картою освітніх реформ, на прикладі своєї країни (в проекті він представляє Польшу) окреслив шляхи реформування освіти в Україні. В грудні 2016 року, проект створив першу спеціалізовану онлайн платформу «Кращі практики управління освітою». Станом на сьогодні, ресурс наповнюється успішними кейсами і прикладами рішень щодо управління освітою в громадах із усіх областей України, учасники семінару мали можливість ознайомитись з ними.
Практичні кроки по реалізації проекту в Дунаєвецькій об’єднаній територіальній громаді висвітлив у своєму виступі начальник управління освіти, молоді та спорту В.В. Колісник. Володимир Володимирович презентував учасникам семінару освітню галузь ОТГ та основні практики в управлінні освітою, а саме: порядок створення управління освіти, методичної служби, кадрового забезпечення роботи закладів освіти, підвезення учнів , формування плану оптимізації мережі навчальних закладів, організації методичної роботи з керівними та педагогічними кадрами. Після презентації учасники зустрічі обговорили дані практики в режимі «питання – відповідь».
В практичній частині семінару освітяни Гайсинщини мали нагоду побувати та ознайомитись з роботою Дунаєвецької СЗШ №3, ДНЗ №3 «Берізка», позашкільних закладів об’єднаної територіальної громади: Будинку дитячої творчості, Станціїї юних натуралістів, Станції юних туристів. В ході екскурсій навчальними закладами учасники семінару спілкувались з колегами, переймали їх досвід роботи, обмінювались враженнями від семінару . Сподобалося все: насиченість, практичність, здобуття досвіду та обмін думками, корисне спілкування з колегами, нові ідеї для дизайну навчальних закладів, нові шляхи пошуку позабюджетних коштів, співпраця з громадою. Знаючи, що «досвід кожного – багатство всіх», цей семінар дав можливість учасникам обмінятись надбаннями, побачити роботу колег, що допоможе усім підніматися сходинками до вершин, ставати успішними.
Учасники виїзного семінару повернулись додому, сповнені нових вражень та ідей, вони висловлюють щиру подяку освітянам Дунаєвеччини за гостинність та увагу.
А ще спасибі, рідній Вінниці, яка привітно зустріла нас красою вечірніх фонтанів, парків, скверів та алей, а в дорогу на Гайсинщину подарувала довгоочікуваний дощ…