onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Педагоги Гайсинщини побували в школі В.О. Сухомлинського

Педагоги Гайсинщини побували в школі В.О. Сухомлинського

     Делегація освітян Гайсинщини, у складі керівників шкільних методичних обєднань, творчих та динамічних груп, шкільних бібліотекарів, 19-20 травня 2017 р. мала нагоду вшанувати пам’ять В.О.Сухомлинського, краще ознайомитися з його творчою спадщиною, відвідавши школу у селі Павлиш Кіровоградської області.

     У Павлиші і нині живе дух Сухомлинського. Нас привітно зустріла школа, в якій працював Василь Олександрович, сад і бузкова алея, посаджені з ініціативи видатного педагога. У  старій частині школи, яка пам’ятає свого директора, діє музей. Тут зібрані матеріали, що розповідають про різні періоди життя Сухомлинського, про  методику організації навчальної та виховної роботи, систему роботи з учителями, які розробляв педагог. Відомо, що трудове виховання посідало в системі організації роботи з дітьми за Сухомлинським  одне з перших місць. Один із залів музею експонує сівалки, електромобіль, виготовлені учнями школи в  60 – і роки минулого століття. Вражають скромність і надзвичайна працездатність цієї людини. Організаторська робота, робота з дітьми, з батьками, педагогічна діяльність - таким було коло турбот Василя Олександровича. Особиста бібліотека сім’ї Сухомлинських, передана в дар музею, нараховує близько 19 тис. книг. Кожен із нас, відвідувачів,  відчув, що слова «Серце віддаю дітям», взяті як заголовок відомої книги, були керівництвом до дії у житті Сухомлинського. Вчителі та учні школи шанують пам’ять видатного земляка. Дбайливо доглянута територія, що складає близько 5 га. Затишно , по – сучасному оформлені навчальні кабінети.  Культ матері, культ рідного слова, культ Батьківщини, культ знань, проголошені Василем Олександровичем Сухомлинським, панують у Павлиській школі.

       Залишаючи Павлиш гайсинчани побували біля могили, де похований В.О. Сухомлинський, побачили його пам’ятник, душею і серцем відчули всю величність цієї мудрої і розумної людини.

Україна славна не тільки своїми видатними людьми, а й історією. Тому далі наш шлях проліг на Черкащину, до Чигирина. Це місто є центром українського державотворення,  тут формувалось ядро української нації.

Незабутні враження залишилися після відвідання Національного історико – культурного заповідника «Чигирин» . До його складу входить багато унікальних історичних, археологічних, архітектурних та природних пам’яток, розташованих у Чигирині, Суботові, Медведівці, урочищі Холодний Яр. Нам пощастило відвідати Гетьманську резиденцію Богдана Хмельницького, піднятися на гору до пам’ятника славному гетьману. Перенестися в героїчне минуле допомогли відвідини бастіону Дорошенка.

Побували ми і в Суботові, що розташований за 12 км від Чигирина. Колишній хутір у 1648 році став заміською резиденцією правителя Козацької держави, де Б.Хмельницький підписав більше 300 універсалів.

Подолавши ще кілька кілометрів, зупинилися в урочищі Холодний Яр. Звідси у 1768 році почало розпалюватися полум’я народного повстання, яке очолив козак  Максим Залізняк. Ще й донині біля села Буда стоїть тисячолітній дуб «Максима Залізняка».

     Завершальним етапом екскурсійної подорожі стало відвідування Мотронинського монастиря – одного з духовних центрів України, який має тисячолітню історію.

    Повертаючись додому всі осмислювали побачене та почуте про історію нашої Української держави, про спадщину великого гуманіста, по-новому відкривали в собі нове бачення історичних та шкільних реалій, шукали шляхи розв’язання сьогоденних проблем.

     Екскурсія, про яку давно мріяли освітяни Гайсинщини, відбулася завдяки ініціативи, творчого підходу та підтримки управління освіти, фізичної культури та спорту, районного методичного кабінету, районної організації профспілки працівників освіти.

Заставнавпіфиип

1реуи ц

2мифіпи

3аифівми

4миі

5вфи

6вфпи

7фвпим