onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Круглий стіл спільно з представниками ГО «Вінницький союз учасників АТО»

Круглий стіл спільно з представниками ГО «Вінницький союз учасників АТО»

Відповідно до плану роботи  управління  освіти, фізичної культури та спорту 23 лютого 2017 рокуна базі районного методичного кабінету з метою підвищення ефективності роботи, професійної компетентності, самовдосконалення, опанування інноваційними методами  і технологіями надання психологічних і соціальних послуг було проведено круглий стіл спільно з представниками ГО «Вінницький союз учасників АТО» за сприяння практичного психолога СЗШ І-ІІІ ст. с. Куна, члена ГО «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району» Сайдак О. Е.

У ході зустрічі розглядалась тема: «Взаємодія працівників психологічної служби з іншими службами для подолання стресових та посттравматичних станів учасників освітньо-виховного процесу».

Круглий стіл розпочала методист психологічної служби району Крук Лариса Петрівна, яка акцентувала увагу присутніх на важливості теми обраної для опрацювання та наголосила на необхідності роботи працівників психологічної служби з дітьми, що пережили травмуючі події.

Продовженням зустрічі стали виступи представників громадської організації «Вінницький союз учасників АТО»: Гончарук Тетяни Остапівни - психолога, тренера по лікуванню і практиці ПТСР, інструктора по першій психологічній допомозі в бойових діях та Коровецької Ірини Миколаївни - арт-терапевта, інструктора по подоланню посттравматичного стресового розладу.

Гончарук Т.О. ознайомила учасників зустрічі з періодами адаптації комбатанта в мирному житті, методами виявлення проявів посттравматичних стресових розладів та представила види роботи щодо їх подолання. З метою поглиблення знань фахівців психологічної служби, Тетяна Остапівна надала рекомендації щодо особливостей роботи практичних психологів з учнями, що пережили травмуючі ситуації та детально зупинилась на виявленні психологічного ресурсу учасників навчально-виховного процесу.

Проблему травми та її прояву у психіці, поведінці дитини розкрила Коровецька І. М. Вона ознайомила з Теорією прив’язаності Джона Боулбі, акцентувала увагу на її видах, рекомендувала комплекс вправ, які застосовуються під час заняття, вході корекційної роботи, щодо подолання емоційного стресу у дітей, які зазнали психотравмуючого впливу.

У ході зустрічі фахівці психологічної служби району відпрацьовували комплекс вправ, щодо подолання проявів посттравматичного стресового розладу у школярів.

Круглий стіл за участі представників громадської організації та фахівців психологічної служби пройшов, як насичена, плідна, творчата цікавазустріч.

По завершенню круглого столу із практичними психологами та соціальними педагогами району було проведено інструктивно-методичну нараду з питань активізації профілактичної роботи працівниками психологічної служби щодо подолання аутоагресивної та самоушкоджуючої поведінки серед підлітків.

P 20170223 102528 NT

P 20170223 111355 NT