onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Районний семінар учителів інформатики на базі РМК

Районний семінар учителів інформатики на базі РМК

Відповідно до плану роботи управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської РДА на базі районного методичного кабінету 08 лютого 2017 р. відбувся районний семінар учителів інформатики.

Розпочав семінар завідувач районного методичного кабінету Сич В.П., який наголосив на необхідності проведення більшої кількості семінарів та методичних об’єднань учителів інформатики, які результативно впливатимуть на вдосконалення фахової майстерності педагогів. Віталій Петрович акцентував особливу увагу на питанні надання молодим спеціалістам допомоги у проведенні уроків та позакласних заходів. Завідувач РМК також розповів учасникам семінару про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Учитель року». Зокрема у номінації «Інформатика» Каляфіцький С.М. – учитель СЗШ І-ІІІ ст. №4 м. Гайсин став переможцем районного етапу та представляє наш район на обласному рівні й успішно пройшов перший відбірковий етап конкурсу.

У ході роботи семінару Каляфіцький С.М. представив колегам свою роботу, напрацювання, власний блог, розробки уроків, розповів про своє захоплення програмуванням та про середовища у яких працює. У своєму виступі він наголошував на необхідності використання у роботі вчителів інформатики нових та сучасних підходів проведення уроків, зокрема проведення квестів, онлайн трансляції занять і т.д.

Наступним етапом семінару було проведення аналізу та розв’язування олімпіадних задач ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій у 2016-2017 н. р. Учитель інформатики НВК: Гайсинська СЗШ-інтернат І-ІІІ ст. – гімназія Терук Л.А. провів чітке та ґрунтовне роз’яснення щодо алгоритмів розв’язування олімпіадних задач, наголосив на основних помилках учнів, продемонстрував он-лайн платформу для тренування, перевірки та тестування задач з програмування та надав вчителям розв’язки задач для аналізу і підготовки учнів. Аналіз завдань з інформаційних технологій провів учитель СЗШ І-ІІІ ст. с. Гранів Байда Р.П. Він представив вчителям авторські варіанти та шляхи виконання задач у MS Word, Power Point, Excel та Access. Так як більша частина учасників олімпіади не змогла виконати завдання у Excel та Access, Руслан Петрович більш детально зупинився саме на цих програмах і показав вчителям алгоритм розв’язання задач, побудову розрахунків у табличному процесорі та створення бази даних і запитів згідно умов задачі.

На завершення, методист РМК - Подчос В.М., провів нарадчу частину семінару, де було проведено аналіз ІІ та ІІІ етапу олімпіади з інформатики. З вчителями обговорювалися питання проведення олімпіади, пропозиції та зауваження. Також було наголошено на можливості учнів шкіл району взяти участь у районному етапі конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій за розділами: «Офіс», «Програмування» та «WEB-дизайн». Також з присутніми було обговорено проведення Дня безпеки в Інтернеті, який проходив 07 лютого 2017 року, метою якого є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді і те, що у всьому світі цей День відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Після нарадчої частини педагоги мали можливість обмінятися досвідом роботи, обговорити індивідуальні питання, ознайомитись з розробками інших вчителів.

Семінар пройшов, як насичена, плідна, творча зустріч вчителів інформатики. Учасники семінару обговорили зміст виступів, ділилися своїми думками, враженнями, обговорювали проблеми, ділилися досвідом роботи. По завершенню семінару було проведено підведення підсумків, сплановано роботу та основні напрямки роботи методичного об’єднання вчителів інформатики на рік.

IMG 20170208 090414

IMG 20170208 090426