Інтегрований семінар-практикум учителів фізики та трудового навчання
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 18 листопада 2016, 10:04
- Перегляди: 601
В Концепціі розвитку освіти Гайсинщини важлива роль відведена удосконаленню системи методичної роботи з педагогічними кадрами, її орієнтацію на досягнення науки, передового педагогічного досвіду, підвищення наукового, загальнокультурного рівня педагогічних працівників, удосконаленні їх професійної компетентності. Враховуючи вимоги Концепції в районі впроваджено багато цікавих форм методичної роботи. Учителі трудового навчання та фізики мали нагоду працювати разом на інтегрованому семінарі - практикумі за темою «Енергоефективність та відновлювальна енергетика: роль науки і практики в процесі оволодіння знаннями про основи енергоефективності». Родзинкою семінару стало те, що проводився він на базі ВП «Южно-Українська АЕС», Южно-Українського професійного ліцею та кращих навчальних закладах міста Южно-Українськ Миколаївської області.
Розпочався семінар візитом до Южно-Українського професійного ліцею – сучасного закладу нового типу, його керівник Сергій Невідомий презентував діяльність ліцею, ознайомив з системою роботи навчальних кабінетів, лабораторій. З питань методичної теми семінару заклад успішно співпрацює з ВП «Южно-Українська АЕС» саме тому робота учителів Гайсинщини продовжилась в інформаційному центрі ЮУ АЕС. Цікаву лекцію інженера інформаційного центру АЕС Олександра Пелюха, учителі не лише уважно вислухали, а й поставили ряд запитань, які стосувались принципу роботи ядерного реактора, енергоефективності та безпеки його експлуатації. Для учителів важливим було те, що лекція проводилась в спеціально обладнаному навчальному кабінету, де вони мали нагоду бачити реальні моделі ядерних установок, атомного реактора, обладнання, яке використовують учені-атомщики. По завершенню лекції учасники семінару відвідали пристанційний і оглядовий майданчики АЕС і Ташлицької ГАЕС, побували на повномасштабному тренажері блочного щита управління АЕС, побачили, як виглядає робоче місце людей, які управляють серцем атомної станції – ядерним реактором. Спеціально для учасників семінару персоналом тренажеру було змодельовано ситуацію екстренного аварійного відключення реактора. Залишаючи АЕС учителі відверто зізнавались що, до поїздки на енергокомплекс знали лише, що тут - на АЕС, виробляється електроенергія. Побувавши ж на підприємстві, переконалися в тому, наскільки складним є процес її отримання, а ще важливіше як складно забезпечити стабільну та безпечну роботу атомної станції.
Далі робота продовжилась в освітніх установах м.Южно-Українськ, учасники семінару відвідали міську гімназію, СЗШ №1 – в навчальних закладах вони знайомились з роботою кабінетів фізики, шкільних майстерень, спілкувалися із колегами, з питань методики викладання фізики, трудового навчання. Впровадження енергоефективних методик учасникам семінару успішно продемонстрували в міському ДНЗ «Гармонія».
Окрім науково-методичної мети семінару, його організатори прагнули реалізувати і пізнавальну складову: учителі познайомились з історією одного з наймолодших міст України, відвідали Музей сучасної бойової техніки.
Інтегрований семінар та поїздка були вдалими, принесли багато приємних вражень, позитивних емоцій і надовго залишаться в пам’яті педагогів. За гостинність, допомогу в організації семінару управління освіти, фізичної культури та спорту, районний методичний кабінет, РМО учителів фізики, РМО учителів трудового навчання висловлюють особливу подяку Сергію Вікторовичу Невідомому- директору Южно-Українського професійного ліцею.