Районний семінар вчителів трудового навчання на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Гранів
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Четвер, 28 квітня 2016, 14:55
- Перегляди: 701
Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту 27 квітня 2016 року на базі СЗШ І-ІІІ ст. с. Гранів було проведено семінар учителів трудового навчання (технічна праця) за темою «Захист проектів на уроках трудового навчання».
Традиційно семінар було розпочато із виступу директора школи Ушенка В.І., який розповів про роботу школи її здобутки та досягнення. Увазі учасників семінару було представлено фільм про школу. Також свою роботу представляв учитель трудового навчання Сенченко В.М..
Відповідно до теми семінару, свої роботи презентували учні школи: Совенко Олег (8-А клас) робота «Булава» та Наконечна Анастасія учениця 11 класу робота «Рушник». Вони презентували свої проекти та захищали їх перед учасниками семінару.
Після захисту проектів Сенченко В.М. представив учасникам семінару свої власні роботи, всі мали змогу переглянути фільм про хобі та творчість вчителя, його власні ідеї та творчі проекти. Учитель поділився із колегами секретами створення різнотипних інструментів та нестандартними підходами щодо їх виготовлення.
У цікавій формі був спланований семінар, а саме практичне проведення майстер-класів за різними техніками виконання та виготовлення виробів. Вчителі розповіли про данні техніки, продемонстрували готові вироби та дали змогу учасникам семінару спробувати свої сили в освоєнні даних технік для подальшого використання у своїй роботі на уроках трудового навчання.
Традиційним стало вже й те, що до семінару також долучилися інші вчителі трудового навчання району (Плахотнюк Л.В., Рудик В.П.,). Кожен з них представив увазі колег зразки готових виробів учнів, які виготовленні у його школі та розповів про технологію, підбір матеріалів, інструментів та послідовність виконання технологічних операцій.
На завершення, методист РМК - Подчос В.М., провів нарадчу частину семінару, де було проведено аналіз ІІІ етапу олімпіади з трудового навчання. З вчителями обговорювалися питання проведення олімпіади, пропозиції та зауваження. Також було наголошено на обов’язковому застосуванні методів проектів на уроках трудового навчання та на тому, щоб намагатися зацікавлювати учнів на уроках до творчого мислення, прагнення працювати, творити, вчитися.
Після нарадчої частини педагоги мали можливість обмінятися досвідом роботи, оглянути виставку виробів учнів школи, ознайомитись з матеріальною базою предмета.
Після чого, учасникам семінару, було проведено екскурсію стінами навчального закладу, зокрема: оновленими навчальними класами, просторими коридорами, навчальною майстернею з технічної праці. Також було проведено історичний екскурс у історію створення закладу та представлено його музей.
Семінар пройшов, як насичена, плідна, творча зустріч вчителів трудового навчання. Учасники семінару обговорили зміст виступів, ділилися своїми думками, враженнями, обговорювали проблеми, ділилися досвідом роботи. По завершенню семінару було проведено підведення підсумків, сплановано роботу та основні напрямки роботи методичного об’єднання вчителів трудового навчання на наступний рік.