onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Зрощуємо життєстійкість та базове почуття безпеки дітей

Зрощуємо життєстійкість та базове почуття безпеки дітей

p1is5kqj6u1i6p18li14gc1bnn1beri22 травня 2025 року на базі ЗДО №7 «Берізка» м. Гайсин (директор Лариса Голотюк, вихователь-методист Наталія Груша) відбулося засідання професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Гайсинської міської ради.

Гарантувати безпеку дітей під час освітнього процесу - один із ключових пріоритетів сьогодення. Безпека - багатогранне поняття і залежить від різних чинників, зокрема фізичного, емоційного, психологічного та соціального комфорту.

У сучасних умовах викликів, що впливають на психоемоційний стан дітей, надзвичайно актуальним стає питання розвитку резилієнтності — здатності долати труднощі, зберігаючи емоційний баланс. Ефективним засобом підтримки дітей у цьому напрямку є впровадження методики «Цілющий ліс». Кожна дитина від народження має величезний потенціал життєстійкості. Активувати його допомагає цілюща сила природи, творчість і гра.

Формат зустрічі передбачав ознайомлення з проєктом «Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров'я дітей в Україні шляхом впровадження тренінгової програми для освітян». Основним завданням проєкту є впровадження в закладах освіти ізраїльської методики «Цілющий ліс», яка спрямована на розвиток у дітей емоційної стійкості та формування відчуття безпеки.

У Гайсинській громаді дану методику впроваджують у ЗДО №7 «Берізка» м. Гайсин фасилітатори Олена Кирюхіна (практичний психолог) та Крістіна Куза (інструктор з фізичного виховання).

Під час зустрічі фасилітаторки ЗДО №7 «Берізка» м. Гайсин розповіли про особливості впровадженням ними даної методики у закладі, поділилися враженнями від проведених протягом квітня-травня 2025 року сесій з дітьми, та зазначили, що діти та їх батьки в захваті від занять, адже програма чудово поєднує заняття на природі, творчу діяльність, роботу дітей у команді, розповідання та обговорення історій про силу та відродження. Акцентували на тому, що все це допомагає дітям розвинути свою життєстійкість – здатність долати труднощі та відновлюватися після стресу. Запропонували учасника зустрічі переглянути фотоколаж та відео з сесіями, які проводилися з дітьми на свіжому повітрі, виконати рухові активності, для формування товариськості та взаємопідтримки; пройти тематичне тестування «BASIK PH».

Проєкт реалізовується завдяки «Українському фонду «Благополуччя дітей»» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини ChildFund Deutschland.

Підсумовуючи роботу семінару психолог КУ «ЦПРПП ГМР» Лариса Крук запропонувала фахівцям психологічної служби пройти відповідне навчання для впровадження методики «Цілющий ліс» у закладах освіти та розвитку стресостійкості у дітей 4-7 років.

Дякуємо адміністрації закладу дошкільної освіти №7 «Берізка» м. Гайсин (директор Лариса Голотюк) за створення комфортних умов для проведення зустрічі.