onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Семінар керівників сільських малокомплектних шкіл

Семінар керівників сільських малокомплектних шкіл

4 листопада 2015 року на базі середньої загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів с. Косанове відбувся районний семінар керівників шкіл Кузьминецького освітнього округу та керівників шкіл І-ІІ ступенів на тему «Особливості організації навчально-виховного процесу в сільській малокомплектній школі».

Відкриваючи семінар завідувач районного методичного кабінету Віталій Петрович Сич обґрунтував необхідність опрацювання питань роботи сільської малокомплектної школи, визначення пріоритетів, які допоможуть вирішити її основну проблему – як вижити, щоб стати конкурентоспроможною на ринку праці, як надати дітям якісні освітні послуги.
  Науково-теоретичний блок семінару був представлений виступом та презентацією директора СЗШ І-ІІ ступенів с. Косанове Буханенко Ніни Леонідівни. Виступ керівника школи вдало доповнили учні, які представили візитку про життя школи та переконали присутніх в тому що їхня школа більше, ніж інші навчальні заклади схожа на родину. Адже вона відтворює родинний клімат – атмосферу доброти, тепла, чуйності, взаємотурботи і взаємоповаги. Теоретичну частину семінару завершив виступ начальника відділу освіти Валентини Миколаївни Шрамко, яка акцентувала увагу присутніх на питаннях організації навчально-виховного процесу в сільських малокомплектних школах, особливостях їх фінансування та матеріально-технічного забезпечення.
У тому, як педагоги Косанівської СЗШ проводять навчально-виховну роботу в класах з малою наповнюваністю учнів, як організовують індивідуальне навчання, учасники семінару змогли пересвідчитися відвідавши відкриті уроки учителів Рибаченко Г.Г. та Слюсаренко Л.Ф., та індивідуальне заняття з учнем 8 класу проведене учителем Оснадчук М.Д. По завершенню уроків було проведено їх обговорення.
   Працюючи за планом проведення семінару, його учасники з особливою цікавістю чекали заходу – «робота в майстерні творчості», адже там вони мали перевтілитись у дітей та навчитись виготовляти сувеніри в стилі «декупаж». Керівник гуртка «Майстерня творчості» Коберник Н.В., презентувала його роботу, провела «майстер-клас» та організувала практичне заняття з директорами. Під керівництвом вмілого педагога красиво виготовлені сувенірні роботи керівники шкіл гордо демонстрували учням та педагогам Косанівської школи.
  На завершення семінару педагогічним та учнівським колективом школи був проведений відкритий виховний захід: «Горнусь до тебе, Україно, як син до матері горнусь», на цьому заході всі присутні отримали масу позитивних емоцій, відчули себе справжніми українцями, достойними синами і дочками рідної України, а керівники шкіл району переконались у тому,що педагоги Косанівської школи сприймають працю вчителя як духовну місію. І вони роблять найголовніше – бачать очі кожного свого вихованця, відчувають душу дитини, оберігають її, плекають і вирощують, несуть добро, красу і гідність. Тому й намагаються все зробити найкраще, щоб дітям цікавим і комфортним було навчання та перебування в школі.

Заставна

1920212223