Театральне образотворення в дитсадку
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 04 квітня 2025, 10:43
- Перегляди: 50
Не секрет, що у дошкільних групах, де працює педагог із акторськими уміннями, з почуттям гумору, з оптимістичним стилем життєдіяльності, розвиток дітей має невимушений, ефективний і позитивний характер. Отже, виникає завдання допомогти вихователям набути таких навичок, які допоможуть урізноманітнити, «оживити» та якісно здійснювати освітній процес.
4 квітня 2025 року на базі ЗДО №4 «Зірочка» (директор Леся Безпалько, вихователь-методист Галина Андреєва) відбулось засідання спільноти вихователів молодших та середніх груп закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради, де розглядались питання мистецько-творчої, а саме театралізованої діяльності молодших дошкільників, адже театралізована діяльність у дошкільному віці є одним із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток особистості дитини.
Розпочала роботу керівник спільноти Лілія Гринчук (ЗДО №7 «Берізка») з практичної вправи, в ході якої педагоги пригадали освітні завдання за розділом «Театральне образотворення», зазначені в Освітній програмі «Дитина».
Аби розширити мистецький кругозір педагогів, вихователь ЗДО №5 «Факел» Тетяна Байрак запропонувала презентацію«Театр в житті дитини. Заслужені актори України». ЇЇ підтримали колеги Ольга Баранюк та Ольга Кацан (ЗДО №5 «Факел»), запросивши учасників засідання до пантомімічних, інтонаційних етюдів з використанням мнемокуба, гри-асоціації «Види театрів» та інсценування твору В. Сухомлинського «Соромно перед соловейком».
Продовжила розкривати тему керівник засідання Лілія Гринчук, яка провела відкритий мікрофон «Організація театральної діяльності з дітьми молодших та середніх груп». Педагоги у практичній грі обговорювали та визначали позиції дорослих і дітей в організації театральної діяльності, формування глядацької та виконавської культури, а також власну сценічну діяльність дитини.
Щоб навчити дітей перевтілюватись, вихователь має володіти основами акторської майстерності та вміти імпровізувати. Тож можливість проявити себе як актора, учасникам засідання надали педагоги ЗДО №7 «Берізка» (керівник музичний Наталія Іванова, вихователі Крістіна Куза та Леся Бушуєва), які залучили всіх присутніх до музично-театралізованого дійства за сюжетом казки «Як ведмедика навесні будили», складеної дітьми середньої групи «Ромашка» (вихователь Юлія Білецька).
Естафету перейняли педагоги ЗДО №4 «Зірочка»: Тетяна Червінко, Оксана Морозова, Інна Стемковська, Галина Тішкова, Оксана Климович, Тетяна Ягорлицька, Вікторія Михайлик. Свою акторську майстерність вихователі продемонстрували в ході інтерактивної вистави «Колобок на сучасний лад» (театр пантоміми).
Для усіх учасників педагоги ЗДО №7 «Берізка» та ЗДО №5 «Факел» розробили пам’ятки «Методичні прийоми під час організації театралізованої діяльності».