Форум якості освіти 2024
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Четвер, 14 листопада 2024, 19:04
- Перегляди: 35
Начальник відділу освіти Гайсинської міської ради Валентина ШРАМКО на запрошення державної служби якості освіти України 14 листопада взяла участь у Форум якості освіти, який став підсумковим заходом з розроблення пропозицій для подолання освітніх втрат за результатами ІІ етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти, що здійснене за допомогою методу тестування учнів 6-х і 8-х класів з математики та української мови.
У роботі форуму брали участь перший заступник міністра освіти і науки України Євген КУДРЯВЕЦЬ, в. о. Керівника секції освіти ЮНІСЕФ в Україні Альваро ФОРТІН, Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК, запрошені голови місцеви
х рад, керівники органів освіти місцевих рад, ректори університетів, директори шкіл України.
Учасники Форуму долучилися до панельних дискусій про освітні політики, які б сприяли резильєнтності системи освіти в умовах повномасштабної війни, зокрема й ураховуючи дані, зібрані внаслідок моніторингових досліджень та інституційних аудитів закладів освіти. У панельній дискусії «Ефективні освітні політики як чинники резильєнтності» взяли участь: Лілія Гриневич, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Світлана Гетьман, директор Ліцею № 2 Калинівської міської ради Вінницької області, Сергій Колебошин, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Олександр Ляшенко, академік Національної академії педагогічних наук України. Модератором панелі була Ганна Новосад, співзасновник та стратегічний директор фонду savED. У панельній дискусії «Синергія успіху: від політик до впроваджень» взяли участь: Ольга Будник, Радник-уповноважений Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту; Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Надія Лещик, освітній омбудсмен; Тарас Кремень, Уповноважений із захисту державної мови та Михайло Весельський, громадський діяч, автор та меценат «Проєкту Радовель».
У межах Форуму відбулося три сесії на теми:
• «Діагностика та подолання освітніх втрат: резильєнтність шкіл у сучасних умовах»;
• «Гнучкість системи освіти: “нетипові” освітні програми — нові можливості для закладів загальної середньої освіти»;
• «Резильєнтність системи фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану».
Остаточні пропозиції для подолання освітніх втрат будуть оформлені єдиним документом. Він міститиме міжнародний контекст, візуалізацію даних ІІ етапу моніторингового дослідження, приклади реалізованих місцевих ініціатив та обґрунтовані рекомендації для подолання освітніх втрат на рівні шкіл, громад і держави.
https://sqe.gov.ua/wp-content/uploads/2024/11/FORUM_YAKOSTI_OSVITI-Ruslan_Gurak-14.11.2024_SQEua.pdf