Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освіти у 6-х та 8-х класах.
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Вівторок, 05 листопада 2024, 23:41
- Перегляди: 94
П’ятого листопада на Вінниччині презентували результати ІІ етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти макрорегіону Центр (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська та Черкаська області) в умовах воєнного стану. Проведення дослідження було ініційоване Міністерством освіти і науки та Державною службою якості освіти України для визначення та відстеження результатів навчання з української мови та математики (алгебри та геометрії) здобувачів освіти 6 та 8 класів. Дослідження проводиться поетапно впродовж трьох років: перший етап було проведено у травні 2023 року, другий етап – у травні 2024 року, третій етап планується провести у травні 2025 року. Дослідження проводиться при підтримці Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та фінансуванню Глобального партнерства в галузі освіти (GPE), а також Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Німецький банк розвитку (KFW).
Результати дослідження презентував Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, співдоповідачами виступили керівники регіональних служб якості освіти Вінниччини Володимир Малінін, Кіровоградщини Лілія Сінчук та Черкащини Оксана Компанієць. Відкриваючи засідання Руслан Гурак зазначив, що дослідження у 2023 році стало відправною точкою, завдяки якій цього року відстежувалися зміни у результатахнавчання учнівства, що дало змогу зробити попередні висновки та напрацювати рекомендації, які можна впроваджувати на рівнях школи, громади та держави.
В межах заходу відбулася панельна дискусія «Від досліджень до рішень і практики: що можуть зробити органи державної влади, громади, школи для подолання освітніх втрат, покращення якості освіти», що продовжилася на стратегічній сесії, під час якої учасники обмінювалися ідеями та думками для спільного пошуку шляхів та рішень для подолання освітніх втрат.
Участь у заході взяли представники державних інституцій, інститутів громадянського суспільства, керівники закладів освіти, освітні експерти, педагогічні працівники закладів освіти. Зважаючи на воєнний стан кількість учасників заходу була обмежена кількістю місць у сховищі, однак з нашої територіальної громади були запрошені та активно працювали на всіх локаціях Віталій Сич – директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та Тетяна Мендусь – освітній експерт, учителька української мови та літератури ліцею №7 м.Гайсин.
Подія транслювалася на ЮТУБ каналі Управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області, її можна переглянути за посиланнямhttps://www.youtube.com/live/PdrsDm4tqWI?si=hEvlz8nUZOkuqMq0