onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Освіта для сталого розвитку в дії в ЗДО

Освіта для сталого розвитку в дії в ЗДО

p1iauhep2d1su418b91isj1keao43c23 жовтня на базі ЗДО №7 «Берізка» Гайсинської міської ради (директор Лариса Голотюк, вихователь-методист Наталія Груша)відбулось засідання спільноти вихователів старших груп закладів дошкільної освіти нашої громади на тему «Створення умов для соціально-економічного розвитку дітей старшого дошкільного віку».

Поняття сталого розвитку — це цілий напрям освіти, який передбачає формування у людей такої моделі поведінки, яка дозволяє, не знижуючи сьогоднішній рівень життя, дбати про наступні покоління. Завдання педагогів знайти новий підхід у формуванні особистості з творчим мисленням, яка буде генерувати оригінальні ідеї, самостійно мислити, приймати нетрадиційні рішення в питаннях охорони і збереження природи.

В основу розкриття даної теми було визначено мету та пріоритетні завдання парціяльної програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» (автори Олена Пометун та Наталія Гавриш). Під час «Усного журналу» керівник спільноти Анна Дідицька (ЗДО №2 «Дзвіночок») визначила три ключові аспекти Програми та організувала з колегами проживання тематичного дня «Подяка».

Вихователь Маргарита Шеремета (ЗДО №4 «Зірочка») презентувала форми та методи роботи для формування соціально-економічного досвіду дітей та практично показала як, використовуючи ігровий підхід, запропоновані прийоми можна інтегрувати в освітній процес. Перед педагогами було поставлено завдання, як на практиці сформувати у старших дошкільників звичку діяти ощадливо, відповідально, закріплювати знання про працю та фінанси у ході ігрової діяльності.

Педагоги Валентина Пташка та Олена Пустовіт (ЗДО №2 «Дзвіночок») запросили учасників на «Ярмарку педагогічних ідей». Були проведені інтерактивні ігри та вправи «Ціннісні орієнтації та ресурсозбереження», «Освітнє середовище, як засіб формування споживчих цінностей», «Задай питання». Також вихователі поділилися творчими ідеями, як надати паперу друге життя, виготовивши оригінальні роботи із залишків паперу та газет.

Завершився захід переглядом інтегрованого відеозаняття «Економними будемо з водою – не зустрінемось з бідою». Вихователь Людмила Гречанюк (ЗДО №7 «Берізка») провела цікаві ігри, вправи та досліди, які допомогли дітям зрозуміти важливість економії води. Проблемними завданнями педагог мотивувала вихованців до практичних дій щодо економного використання води у повсякденні.

Дякуємо за активність, креативність та натхненність у реалізації ідей сталого розвитку!