onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Удосконалюємо внутрішню систему забезпечення якості освіти у дитсадку

Удосконалюємо внутрішню систему забезпечення якості освіти у дитсадку

p1hud0k4or6ek4n1jbef5ahuqcВідповідно до плану роботи відділу освіти на ІІ квартал 16 травня 2024 року у залі засідань Центру професійного розвитку педагогічних працівників відбувся семінар-практикум директорів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради.

Внутрішня система забезпечення якості освіти має бути сформована та функціонувати у кожному закладі освіти, як інструмент управління в ЗДО. Планом роботи семінару-практикуму було передбачено опрацювання питань здійснення внутрішнього моніторингу стану освітньої діяльності, доцільності використання різних видів контролюта ефективності методів педагогічного аналізу у закладі.

Керівник спільноти Тетяна Артеменко (вихователь-методист ЗДО №1) запропонувала присутнім організуватись по трьох підгрупам і розпочати роботу, попередньо провівши інтерактивну вправу «Педагог. Який він?».

Керівники ЗДО №2 Тетяна Бойко та ЗДО №5 Катерина Павленко з досвіду роботи запропонували напрацювання щодо здійснення процедури самооцінювання освітньої діяльності напрямами «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти», «Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду», «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти» «Управлінські процеси закладу дошкільної освіти».

Щоб деталізувати завдання та систему організації видів контролю за змістом Оксана Шевчук (директор ЗДО с. Зятківці), Людмила Склярук (директор ЗДО с. Лад.Хутори), Наталія Груша (вихователь-методист ЗДО №7), Галина Андреєва (вихователь-методист ЗДО №4) виокремили комплексний (фронтальний), тематичний, підсумковий та оперативний моніторинг у схемах і таблицях, зазначивши послідовність, терміни та періодичність проведення.

Майстер-клас «Методи педагогічного аналізу» організувала вихователь-методист ЗДО №2 Галина Маковецька та на основі практичних завдань створила умови для набуття колегами умінь та навичок для проведення аналітичної роботи педагогічних кадрів в закладах. Вихователь-методист ЗДО №5 Ольга Швець поділилась досвідом роботи щодо аналізу ефективності, якості організації та проведення занять у дитсадку.

На завершальному етапі заходу Тетяна Артеменко провела вправу на рефлексію та психологічну вправу «Подарунок».