onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Актуальні питання організації освітнього процесу учителями української мови та літератури

кцрпіуор07 вересня 2023 року комунальною установою «Центр професійного розвитку педагогічних працівників ГМР» на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet проведено вересневу методичну онлайн-студію з української мови і літератури за темою «Актуальні питання організації освітнього процесу учителями української мови та літератури у 2023/2024 н.р.».

Учасниками цього заходу стали 35 педагогів - учителів української мови та літератури закладів освіти Гайсинської міської територіальної громади.

Мета проведення методичної студії – акцентувати увагу учасників заходу на зумовлених викликами змінах у системі роботи учителя української мови і літератури щодо запровадження у 5-6 класах базової школи провідних ідей Нової української школи у 2023/2024 навчальному році; можливостях виміряти освітні втрати і розриви у мовно-літературній освіті, обрати оптимальні шляхи подолання їх, підібрати сучасний інструментарій, забезпечити науково-методичну та консультативну підтримку учителя-словесника з питань планування та визначення траєкторії професійного розвитку, розроблення внутрішніх документів закладу освіти, а також особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, зокрема з використанням технологій дистанційного навчання.

Модерувала захід керівник міської педагогічної спільноти учителів-словесників Надія Ткачук, у презентаційному виступі Надії Михайлівни були висвітлені питання:

- реалізації положень мовно-літературної освітньої галузі Державного стандарту базової середньої освіти;

- роботи з питань впровадження освітніх, модельних навчальних програм, календаризації навчального матеріалу, усвідомленого вибору підручників, методичної літератури, навчально-дидактичних матеріалів для уроків словесності;

- оптимізації виховного потенціалу компетентнісного уроку словесності;

- досягнення очікуваних результатів навчання, впровадження формувального оцінювання;

- опрацювання методичних рекомендацій щодо навчання української мови і літератури учнів 5 – 11 класів у 2023/2024 навчальному році, підготовлених науково-методичними працівниками КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

Тема виступу директора КУ «ЦПРПП ГМР» Віталія Сича - «Траєкторія професійного розвитку учителя словесності», доповідач висвітлив шляхи професійного удосконалення (участь у науково-методичних заходах, навчання за програмою підвищення кваліфікації; атестація; сертифікація).

Поспілкувавшись у відкритому діалозі учасники студії обговорили усі важливі питання, отримали практичні поради та відповіді на запитання, які є нагальними та актуальними в роботі вчителів-філологів у 2023-2024 навчальному році.

Screenвипавshot 2

Screeтивнгавіфnshot 2