onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — «Вишивати – оберігати, вірити, чекати!»

«Вишивати – оберігати, вірити, чекати!»

Den-vyshyvanky-SHkilne-zhyttya-scaledЩорічно в травні в Україні відзначають Всесвітній день вишиванки. Це зовсім молоде свято. Відзначати його почали лише з 2006 року, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. В умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

От і цьогоріч учні, вчителі, батьки та лідери учнівського самоврядування закладів освіти Гайсинської громади долучилися до флешмобу «Вишиванка - це любов».

Віримо В ЗСУ!

Наближаємо Перемогу разом!