onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Сенсорно-пізнавальний розвиток дитини засобами ліплення

Сенсорно-пізнавальний розвиток дитини засобами ліплення

изображение viber 2023-03-15 12-59-54-931Сенсорне виховання виступає обов’язковим складникомрозвиткудитини, є фундаментом загального розумового розвитку. У практичній діяльності, в ліпленні, у дитини розвивається наочно-дійове мислення, яке єнеобхідним дляуспішного навчання дитини у дошкільному закладі, у школі.

14 березня 2023 року відбулось онлайн засідання спільноти вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради, проведене вихователем ЗДО №2 «Дзвіночок» м. Гайсин Пашенко Ларисою Дмитрівною за темою «Розвиток наочно - дійового мислення та навичок ліплення у системі сенсорного виховання дітей раннього віку». У роботі засідання взяли участь вихователі Ковальчук Н.В. (ЗДО «Веселка» с. Чечелівка), Байрак Т.О. (вихователь ЗДО №5 м. Гайсин), Коржанська Л.В. (вихователь ЗДО №4 м. Гайсин) та Ісько С.В. (вихователь ЗДО№2 «Дзвіночок»). Засідання складалося з двох частин: перегляду та аналізу відео проведених вихователями занять та презентацій з власного досвіду роботи.

Вихователь Ковальчук Н.В. познайомила колег з методами та прийомами ліплення, які ефективні у роботі під час проведення занять. Під час презентації педагог дала поради у виборі матеріалу для ліплення.

Байрак Т.О. презентувала для перегляду онлайн заняття з ліплення «Ведмедик прокидайся», під час якого було використано доступні методи та прийоми, дидактичні ігри, які сприяють сенсорному розвитку малят. Граючись, діти закріпили форму, колір та, використовуючи кольорове тісто, зліпили печиво для ведмедика.

Практичну частину засідання розпочала Коржанська Л.В, яка поділилась досвідом роботи організації та проведення онлайн занять, запропонувала для перегляду відео заняття «Тарілочка для песика» та розповіла про шляхи налагодження співпраці з батьками. Дієві практичні поради, як зацікавити малят процесом ліпленняпрезентувала Ісько С.В.

Усі учасники семінару взяли активну участь у презентації дитячих робіт з ліплення. Завершуючи засідання із вихователями, Пашенко Лариса Дмитрівна зробила висновок, що ліплення розвиває дрібну моторику рук, просторове мислення, поняття про колір, форму предметів та сприяє творчому розвитку дитини. Крім того, ліплення знижує збудливість та дратівливість, допомагає позбутися страхів, підвищує самооцінку малюка.

изображение viber 2023-03-15 12-59-53-433

изображение viber 2023-03-15 12-59-54-515