onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Від Різдва до Водохреща

Від Різдва до Водохреща

Новорічно-різдвяні свята в Україні багаті на традиції та обряди. Це і пісні, і певні страви на столі, ігри, атрибутика.

Збереження, відродження та популяризація місцевих старовинних колядок, щедрівок, посівалок – мета етнографічного флешмобу «Від Різдва до Водохреща», який був анонсований Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій. Гуртове виконання колядок та щедрівок є давнім способом культурної консолідації суспільства, яке демонструє, що українська національна народна пісенна культура є живою і сучасною.

Учнівська молодь Гайсинської громади активно долучилася до проведення заходу.       У традиційному українському вбрані, з атрибутами, школярі виконували старовинні колядки, щедрівки, обрядові пісні з побажаннями доброго здоров`я, хорошого врожаю, багатства та інших благ.