onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Не старіють душею освітяни

Не старіють душею освітяни

Гордістю будь-якої школи є не тільки учні, котрі демонструють здобуті знання, а й педагоги, які вибрали відповідальну стежину в своєму житті – виховання підростаючого покоління, яке у ХХІ столітті уже творить історію нашої країни... Такі слова в повній мірі стосуються як нині працюючих вчителів, так і ветеранів педагогічної праці, які вже на заслуженому відпочинку. Мудрі, багаті літами й досвідом - це люди, на яких рівняється молодь, які для нас є взірцем у всьому.

У стінах НВК: СЗШ І-ІІІст. – ліцею 14 травня 2015 року відбулася тепла зустріч кількох поколінь, для яких школа була і є другою рідною домівкою, другою родиною. Серед запрошених – 15 ветеранів педагогічної праці (В.О. Брус, Н.П. Брус, Т.П. Милостива, О.М. Осипович, А.Я. Дубіцька, В.Д.Тарасова, М.Є.Новак, В.А. Кропив’янська, Г.В.Довженко, Л.Д.Коваль, Г.М. Олійник, Л.С. Іванова, Т.Л. Максименко, Л.Г. Федорчук, М.Г. Кейс), гості свята: начальник відділу освіти Валентина Миколаївна Шрамко, голова профспілки працівників освіти Валентина Іванівна Оріховська, голова районної організації ветеранів працівників освіти Олександра Василівна Міхасьова, голова міської організації ветеранів Микола Миколайович Галузинський  та випускники, які повернулися працювати до рідної школи – це психолог Лілія Євгеніївна Кузьменко, учителі початкових класів Олена Василівна Скрипник, Богдана Станіславівна Гладкоскок, учителі мови та літератури Олена Леонідівна Ситарчук, Наталія Анатоліївна Чорноус, учителі іноземної мови Леся Ігорівна  Салій, Інна Андріївна Воловенко, Ольга Віталіївна Петінова, вчитель фізичного виховання Альона Валеріївна Зінченко, вчителі трудового навчання Альона Володимирівна Сатушкіна й Альона Василівна Бадзим, вчителі інформатики Катерина Валеріївна Моргун та Вікторія Миколаївна Поляруш, учитель хімії, а нині заступник завідуючого відділом освіти Альона Віталіївна Нестерук.

Зустріч кількох поколінь педагогів була підготовлена спільними зусиллями голови первинної організації ветеранів педагогічної праці Валентини Миколаївни Чорноус, директора НВК: СЗШ І-ІІІ ст. - ліцею Раїси Федорівни Скрипник, голови профспілкового комітету Олесі Петрівни Проценко та педколективом. Звичайно, титанічна організаційна робота успішна лише тоді, коли кожен із задіяних учасників на «відмінно» виконає своє завдання. Тому своєрідними «родзинками» зустрічі стали підготовлений концерт під керівництвом Олени Олексіївни Гнатишеної, яка зуміла поєднати чудові виступи  учнів різного віку і таланти вчителів, а також майстерно накриті столи, піклування про які лягли на плечі ветерана педпраці, вчителя початкових класів Людмили Григорівни Фидорчук/
              В атмосфері цілковитого затишку за накритими столами спілкувалися між собою освітяни. Згадали й тих, хто відійшов у вічність…Це Бикова Н.Г., Цаплюк Н.К., Скорогляд К.М., Нетребчук В.Я., Кравцов М. Ф., Ткаченко Н.Ф., Крива Н.І.,  Підлісняк П. Я., Сенченко В. В., Івацько Ж.О.,  Вікторова Т. М., Хорєва А.В., Ревкач В.І., Острук Г..Р., Балацько Р.І., Поворознюк І.А..

Вшанували пам’ять хвилиною мовчання і воїнів, котрі свідомо віддали життя за мир на українській вільній землі. Нагадали імена тих випускників школи, хто сьогодні несе нелегку службу в зоні АТО – це Ярослав Миколюк, Руслан Потушинський, Олександр Яшин, Валерій Кухаренко, Олександр Савранчук, Василь Телюк, Володимир Редчук, Павло Продан, Ігор Яценко, Євген Шекерський, Михайло Кирпичник, Сергій  Мурзін, Ігор Сієнко, Віктор Садловський.

Щиро ділилися спогадами, цікавими випадками та курйозами зі шкільного життя:  Василь  Олександрович Брус (в минулому – директор школи), Олена Михайлівна Осипович (учитель-початківець), Арина Яремівна Дубіцька (24-річний стаж помічником директора школи, майстер художньої вишивки),  Віталія Антонівна Кропив’янська (учитель хімії, артистка народного аматорського театру). Не забули привітати і травневих іменинників: Раїсу Григорівну Кирилюк та Арину Яремівну  Дубіцьку, яка подарувала в краєзнавчий музей вишитий маками барвистий рушник із написом: «Мак Червоний – символ перемоги і віри в добро», датований 14.05.2015 роком. Проводили розважальні конкурси, співали популярні українські пісні, переглядали аматорські кадри про життя рідної школи.

Як зауважила начальник відділу освіти Гайсинської райдержадміністрації Валентина  Шрамко, такі зустрічі потрібні не лише самим ветеранам, вони дають змогу молодим учителям долучитись до мудрості, справжнього педагогічного досвіду тих, хто зібрався в залі. Поділилася і свої секретиками дитинства: як і коли омріяла стати вчителем, з кого брала приклад. Побажала присутнім міцного здоров’я, родинного тепла, радості від спілкування з колегами і «щоб стежки, протоптані вдячними учнями ніколи не заростали». А голова профспілки працівників освіти Валентина Іванівна Оріховська, яка працювала і очолювала профспілковий комітет, згадувала, що перші кроки по захисту працівників освіти здобула саме тут. Щиро подякувала ініціатору гостинної зустрічі Валентині Миколаївні Чорноус та її помічниці Олені Олексіївні Безбах, бібліотекару школи, вручивши їм пам’ятні подарунки. Наостанок організатори свята запевнили, що такі зустрічі будуть проводитись і надалі.