onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Успішна соціалізація дітей старшого дошкільного віку

Успішна соціалізація дітей старшого дошкільного віку

Відповідно до плану роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на І квартал 30 січня 2020 року на базі районного методичного кабінету відбувся семінар вихователів груп старшого дошкільного віку на тему «Створення умов для соціального розвитку дошкільників».

Дитинство – найважливіший період у житті людини. Доля будь-якої нації, держави, спільноти в майбутньому залежатиме від того, якими виростуть діти. Тож інвестиції, вкладені в дитинство сьогодні, обов’язково повернуться суспільству сторицею: духовністю, моральністю, громадянськістю, цивілізованістю. Незважаючи на те, що в сучасному суспільстві декларується пріоритет прав дитини, на жаль, насправді діти виявилися найбільш незахищеною соціальною групою, яка знову ігнорується світом дорослих.

Тому,   одне з головних завдань дошкільної установи – сприяти успішній соціалізації дитини. Уже вкотре на семінарських засіданнях дошкільників розглядається питання щодо виховання соціально компетентної дитини. Адже дуже важливо, щоб у практичній діяльності вихователі використовували такі форми, методи та прийоми, які розвиватимуть взаємодію з однолітками та дорослими, здатність до адекватної поведінки і самооцінки, формуватимуть знання та уявлення дитини про норми взаємодії в соціумі, позитивне ставлення до навчальної діяльності.

Роботу семінару було розпочато з інтерактивної вправи «Продовж речення». Учасникам семінару було запропоновано виділити основні аспекти соціально-емоційного розвитку дошкільників в контексті освітньої лінії «Дитина в соціумі» Державного стандарту дошкільної освіти Базового компоненту.

У виступі-презентації «Успішна соціалізація дітей дошкільного віку, як складова іміджу ЗДО» Дідицька А.С., керівник постійно діючого семінару, розкрила питання сучасного погляду на роботу освітнього закладу, визначила складові для успішної соціалізації дитини в дошкільному закладі; надала поради, як підтримувати позитивний імідж ЗДО та спрямувати роботу в режимі постійного розвитку.

Кирюхіна О.П., соціальний педагог ЗДО №4, розкрила основні принципи та завдання щодо виховання соціально компетентного дошкільника, охарактеризувала різні типи сформованої компетентності дітей, наголосила на важливості розвивального середовища, звернула увагу на важливість співпраці вихователів та соціальних працівників в освітньому закладі.

Як подолати негативні емоції та навчитися конструктивно вирішувати конфліктні ситуації учасники семінару дізналися, переглянувши відео фрагменту ігрового заняття «Скажімо «Ні!» негідним вчинкам». Відеозаняття підготувала вихователь ЗДО №7 Грінчук Л.В. У поданому сюжеті педагог продемонструвала свою майстерність: як навчити дітей через різні ігрові методи та прийоми долати стресові ситуації, вміти висловитись та пояснити свій емоційний стан.

Вихователі Ледовська О.П. (ЗДО№4), Курбала Т.М., Цехмейструк В.А. (ЗДО №5), Бондар Н.А (ЗДО №1), СовенкоН,Д. (ЗДО с. Чечелівка), Козловська О.М. (ЗДО с. Михайлівка) провели з учасниками семінару ігри, спрямовані на розвиток соціальної компетенції.

Методист РМК Діхтяр М.Д. підсумовуючи роботу семінару, підкреслила

важливість формування соціально компетентної особистості, здатної до активної адаптації у сучасному світі та самостійного дорослого життя. Ці завдання пов'язані з новими вимогами суспільства та реформування української освіти.

IMG 20200130 103631

IMG 20200130 091606