onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Семінар вчителів інформатики району на базі РМК

Семінар вчителів інформатики району на базі РМК

Відповідно до плану роботи управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської РДА на ІV квартал 2019 року на базі районного методичного кабінету м. Гайсин 27листопада 2019 р. відбувся районний семінар учителів інформатики.

Сучасна комп'ютерна техніка з великими об'ємами пам'яті, значною швидкодією, розвиненим програмно-математичним забезпеченням зробила можливим та доцільним її використання для автоматизації інтелектуальної діяльності людини з метою пошуку оптимальних(найкращих у визначальному сенсі) рішень, зокрема, у сфері управління. Але навіть найсучасніша, найбільш досконала обчислювальна техніка, є тільки технічним засобом, некваліфіковане використання якого для вирішення задач управління та проектування не може дати значного економічного ефекту, а саме підготовка спеціалістів в даній сфері починається ще у школі, на уроках інформатики під час вивчення мов програмування.

Саме комп'ютеризовані системи управління і автоматики з використанням досягнень сучасної електроніки, лазерної техніки, волоконної оптики та інформаційно-вимірювальної техніки є сьогодні основою для ефективного управління організаційною діяльністю, економікою, наукою, промисловістю і сільським господарством, бізнесом тощо. Без таких науково розвинених напрямків діяльності людства неможливо налагоджувати та удосконалювати суспільство, виробництво, економіку, бізнес.

З метою профорієнтаційної роботи на уроках інформатики зі здобувачами освіти у закладах загальної середньої освіти присутні мали змогу переглянути відеофільм про Вінницький національний технічний університет, а саме «Факультет комп’ютерних систем і автоматики», ознайомитися із напрямками його роботи та особливостями вступу та підготовки кваліфікованих фахівців у сфері інформаційних систем та технологій.

Далі свою роботу представив керівник гуртка Гайсинської районної станції юних техніків Мамрига Максим Сергійович, який ознайомив учителів інформатики з роботою гуртка «РОБОТОТЕХНІКА». Він продемонстрував колегам роботи вихованців гуртка, напрацювання, розповів про роботу у середовищах програмування та 3D графіки (3D Carving Made Easy), у яких працює. Максим Сергійович презентував діючу модель станка з числовим програмний керуванням зібраного його учнями, розповів про середовища та особливості програмування. Він зауважив, що мета робототехніки — виробляти програмування задля контрольованої співпраці електроніки і механіки роботів, а підготовка спеціалістів з програмування починається саме з шкільного курсу інформатики. Також Максим Сергійович наголосив на можливості учнів брати участь у районному етапі конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій за розділами: «Офіс», «Програмування» та «WEB-дизайн», який щороку проводиться на базі Гайсинської районної станції юних техніків.

Учитель СЗШ І-ІІІ ст. №4 м. Гайсин Каляфіцький Сергій Михайлович представив колегам свою роботу та напрацювання у напрямку роботи з історичними фотографіями Гайсинщини, їх пошуку, редагування, відновлення у спеціалізованих програмах та систематизація і висвітлення на інформаційному сайті «ФОРУМ» Історія міста Гайсина (http://fish.in.ua/index.php). Він також показав колекцію фотоальбомів рідного регіону, зібраних з різних джерел у мешканців міста Гайсина та однодумців. У своєму виступі він наголосив на тому, що така роботи є цікавою для дітей, розвиває в учнів вміння пошукового мислення та сприяє поглибенню знань та вмінь роботи з фоторедакторами, стимулює до вивчення історичної спадщини рідного краю.

Методист РМК Подчос В.М. провів нарадчу частину семінару, зокрема щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2019/2020 навчальному році з інформатики та інформаційних технологій. Спільно з учителями було узгоджено оргкомітет та склад журі на ІІ етап олімпіади та опрацьовано правила проведення.

Семінар пройшов, як насичена, плідна, творча зустріч вчителів інформатики.

IMG 20191127 091409

IMG 20191127 090651