Освіта для сталого розвитку в дії
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Четвер, 14 листопада 2019, 16:03
- Перегляди: 879
На виконання плану роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на ІУ квартал 14 листопада 2019 року на базі ЗДО №1 «Пролісок» (директор (завідувач) Бондар О.І., вихователь-методист Артеменко Т.І.) відбувся семінар керівників та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти району.
Комусь може здатися, що ідеї сталого розвитку – завузький напрям для розгортання освітнього процесу й наповнення змістом життєдіяльності дітей упродовж навчального року. Заперечимо категорично: немає нічого важливішого за життя – життя кожного і людства в цілому, життя нашої планети.
На засіданнях районних методичних заходів вкотре розкривається питання результативності впровадження програми «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку». Досвід реалізації ідей сталого розвитку переконливо доводить, що формування навичок, орієнтованих на сталий розвиток варто починати з дошкільного віку.
Вихователь ЗДО №1 «Пролісок» Бондар Н.А. провела з дітьми старшої групи інтегроване заняття «Сумні сни майбутніх поколінь», у ході якого діти змогли уявити майбутній 2050 рік і переконатись, що може статись, якщо сьогодні кожен мешканець планети не буде дбати про довкілля, збереження ресурсів та раціональне їх використання. Педагог зуміла дібрати доцільні методи, актуальні завдання, проблемні запитання, що спонукали дітей до дії, знаходження способів вирішення проблеми. На завершення вихованці організували дефіле «Папір і мода», демонструючи моделі, виготовлені батьками.
Об’єднавшись у команди, керівники закладів обговорили відкритий захід з позицій ефективності методів і прийомів, доцільності відпрацювання дій, що стають звичкою, раціональності використання дидактичного матеріалу.
Педагогічний аукціон з питань освіти для сталого розвитку, організований керівником семінару Склярук Л.В. (директор ЗДО с. Лад.Хутори), зібрав чималу скарбничку нових та відомих ідей, представлених Швець О.Б. (ЗДО №5), Маковецькою Г.П. (ЗДО №2), Скрипник В.М. (ЗДО с. Михайлівка), Заплішною Л.М. (ЗДО №7), Мошноріз О.І. (ЗДО №4), Тихонюк В.В. (ЗДО с. Мітлинці), Малихіною А.С. (ЗДО с. Чечелівка), Шкрабою Г.М. (ЗДО с. Степашки).
Підсумовуючи роботу семінару методист РМК Діхтяр М.Д. наголосила на тому, що для впровадження курсу «Освіта для сталого розвитку» необхідна принципово нова позиція педагога-модератора, який вміє переносити увагу дітей зі своєї особи на проблему, що обговорюється.