onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Інтегрований підхід до роботи над літературним твором у різновіковій групі

Інтегрований підхід до роботи над літературним твором у різновіковій групі

p1htbliln052u15c0157iohs1nevaУ актовій залі Центру професійного розвитку педагогічних працівників 7 травня 2024 року відбулось засідання спільноти вихователів різновікових груп Гайсинської міської ради. Мета заходу – набуття педагогами навиків доцільного використання методичних прийомів у роботі з дітьми різного віку за принципом інтеграції.

Змістове наповнення літературного твору (віршована казка І. Сонечко «Етикет. У гостях») стало основою та поштовхом до активної діяльності учасників. На розгляд вихователів керівником спільноти Вікторією Підвашецькою (вихователь ЗДО с. Куна) були запропоновані наступні питання: педагогічний діалог «БКДО – практичні навички», інтерактивна вправа «Добери прийоми до виду художньо-мовленнєвої діяльності», добір відкритих-закритих запитань до твору, інтерактивні ігри і експериментування за змістом казки, квест-гра «Лад у домі» та творче завдання предметно-практичного напрямку, моделювання твору на основі використання ЛЕГО, складання карти розумових дій, наповнення якої вмістило в собі відображення практичної роботи за усіма освітніми напрямами, що і визначало інтегрований підхід.

Вихователі Валентина Шкраба, Наталія Подуфалова (ЗДО с. Чечелівка), Наталія Корнійчук (ЗДО с. Кущинці), Лариса Костянюк (ЗДО с. Ярмолинці), Мирослава Панасюк (ЗДО с. Степашки), Вікторія Ільчук (ЗДО с. Мелешків), Тетяна Дмитренко (ЗДО с. Зятківці), Ірина Русіна (ЗДО с. Губник), Тетяна Власюк (ЗДО с. Карбівка), Вікторія Розумовська (ЗДО №4 м. Гайсин), Алла Новаківська, Лариса Міщенко (ЗДО №2 м. Гайсин) забезпечили активну роботу спільноти, продемонстрували, як під впливом художнього слова організувати інтегровану діяльність, пов’язану зі сприйняттям, елементарним естетичним аналізом, відтворенням та власною творчістю вихованців.

На запит педагогів Юлія Білецька (ЗДО №7 м. Гайсин) провела майстер-клас «Тематичний день у дитсадку» за програмою «Освіта для сталого розвитку», а фахівець інклюзивно-ресурсного центру практичний психолог Ольга Бондар – консультацію «ПрекРАСні без прикрас» або «Що приховує аутизм?».

Узагальнюючи змістове наповнення проведеного заходу, кожен з учасників висловив свою думку про набуття чи удосконалення досвіду з питань, що розглядались.