onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Реалізація ідей сталого розвитку в практиці дошкільного закладу

Реалізація ідей сталого розвитку в практиці дошкільного закладу

Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на І квартал 22 січня 2019 року на базі закладу дошкільної освіти №7 «Берізка» (директор Нікітенко О.П., вихователь-методист Заплішна Л.М.) відбувся семінар вихователів старших груп на тему «Виховання екокультури у старших дошкільників».

Поняття сталого розвитку виражає доволі просту ідею: необхідно досягнути гармонії між людьми, з одного боку, і суспільством та природою – з другого. Для забезпечення сталого розвитку особливі надії покладено на освіту, починаючи з дошкільної.

У виступі-презентації Демидась С.Ю. (вихователь ЗДО №2) було розкрито мету та основні завдання з питань формування моделей поведінки, звичок, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку, наведено приклади з власного досвіду.

Демонструючи інтерактивні методи і прийоми роботи, вихователь ЗДО №7 Білецька Ю.В. організувала з вихованцями засідання клубу «Юні екологи». Дитяча діяльність була зосереджена на досягнення результату щодо дотримання чистого довкілля, вирішенні проблемних завдань, отриманих під час перегляду відеороликів, проведенні дослідів та експериментів, пов’язаних із очищенням повітря, а також ситуації, в яких необхідно було узгоджувати стосунки одного з одним.

Дбаючи про раціональне і творче використання природнього матеріалу в художній праці старших дошкільнят Телевна О.В. (вихователь ЗДО №4) надала колегам методичні рекомендації «Подарунки від природи» для забезпечення різноманітної діяльності та доцільної поведінки дітей в природі.

В обговоренні щодо використання ігор з формування екологічної культури взяли участь всі учасників семінару, розкриваючи зміст тих, в які найбільш активно грають дошкільники.

Керівник семінару Дідицька А.С. презентувала для колег буклети з питань освіти для сталого розвитку та підвела підсумки роботи.

20190122 092633

20190122 093025