Перший етап моніторингу триває
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 03 серпня 2018, 20:26
- Перегляди: 738
Сьогодні начальник управління освіти, фізичної культури та спорту Валентина Шрамко продовжила моніторинг готовності приміщень перших класів 2018-2019 навчального року.
За результатами об’їзду можна зробити висновки, що навчальні заклади району відповідально підійшли до поставлених вимог Нової Української школи. Кожен керівник і вчитель розуміється на особливостях реалізації основного документу, який регулює організаційний процес НУШ - «Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи (затверджених наказом МОН від 23.03.2018 №283)». Під реформи потрапляють навчальні класи, до організації яких висуваються серйозні вимоги. Тепер учнівське місце повинно бути обов'язково одномісним, зручним і стійким. Рекомендується для учнів початкових класів створити 8 навчальних осередків:
- навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)
- змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);
- гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
- художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);
- куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);
- відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);
- дитяча класна бібліотечка;
- осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).
До всього оснащення прописані конкретні вимоги ергономіки та безпеки.Освітній простір організовується таким чином, щоб учитель міг спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мали можливість безпечно переміщуватися і було місце для зберігання особистих речей.
В окремих закладах хочеться нагадати, що ми створюємо НОВУ українську школу, необхідно легше прощатися з застарілим, брудним, неестетичним; пам’ятати, що створений простір для дитини має бути на рівні її очей і сприймання.
У Гайсинському районі уже безкоштовно отримали набори Шість цеглинок для кожного учня та по набору LEGO Play Box на кожен клас. За кошти державної субвенції і кошти з районного бюджету придбано ноутбуки та проектори (відповідно до замовлень) на школи, набори дидактичного матеріалу по 17 700 грн. на кожен клас. Для кожного першокласника очікуємо комплект: одномісна парта і стілець. Активно долучились до оснащення нового освітнього простору міська і сільські ради, директори, вчителі, меценати, спонсори, підприємці, колишні випускники шкіл, які володіють художніми навичками і не байдужі до нашого майбутнього.
Всі разом ми достойно приймемо виклики освітньої реформи і 1 вересня маленькі гайсинчани з честю переступлять поріг оновленої, вибраної їхніми батьками для них школи, до якої їм приємно буде ходити.
СЗШ І-ІІІ ст. с. Михайлівка
СЗШ І-ІІІ ст. с. Носівці
СЗШ І-ІІ ст. с. Ярмолинці
СЗШ І-ІІ ст. с. Косанове
СЗШ І-ІІІ ст. с. Кузьминці
СЗШ І-ІІІ ст. с. Кунка
СЗШ І-ІІІ ст. с. Харпачка
СЗШ І-ІІІ ст. с. Бубнівка
СЗШ І-ІІІ ст. с. Степашки
СЗШ І-ІІІ ст. с. Чечелівка
СЗШ І-ІІІ ст. с. Гранів
СЗШ І-ІІ ст. с. Мітлинці