onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Цей одвічний біль - Афганістан

Цей одвічний біль - Афганістан

Будь-яка війна - це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі - людським життям. У народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України, зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних, синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.
      Щороку, 15 лютого, православною церквою відзначається світле релігійне свято Стрітення. А 27 років тому, у 1989 році, саме у цей день останній солдат колишнього Радянського Союзу згідно з наказом командування, покинув багатостраждальну землю республіки Афганістан. Відповідним Указом Президента України саме ця дата була визначена Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
      Гайсинський музей ветеранів війни в Афганістані був створений і відкритий до 10—ї річниці виводу Радянських військ з території Афганістану 13 лютого 1999 року. Школярі навчальних закладів Гайсинського району з цікавістю та захопленням відвідують його.
      У ці пам’ятні дні першими завітали до музею хлопчики та дівчатка із СЗШ № 4 м. Гайсин (директор Сташко І.В.) та НВК: Гайсинська школа-інтернат-гімназія (директор Мендусь Л.Г.).
      Діти почули багато цікавого і повчального, почерпнули знання про ціну життя, дружби, єдності, збереження військової відданості і братерства.

СЗШ № 4 м. Гайсин (5-Б клас)

НВК: Гайсинська школа-інтернат-гімназія (7-Б клас)

hj11