onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Районний семінар вчителів трудового навчання

Районний семінар вчителів трудового навчання

Згідно з планом роботи відділу освіти та районного методичного кабінету 09 грудня 2015 року на базі  НВК: СЗШ-інтернат І-ІІІ ст.-гімназія м. Гайсин було проведено семінар вчителів трудового навчання (технічна та обслуговуюча види праці).

Традиційно семінар було розпочато із виступу директора школи Мендусь Л.Г., яка розповіла про роботу школи її здобутки та досягнення. Після чого директор школи провела, учасникам семінару, екскурсію стінами навчального закладу, зокрема: оновленими навчальними класами, спортивними залами, просторими коридорами, навчальними майстернями з обслуговуючої та технічної праці, представила увазі присутніх роботу біокомплексу. Також було проведено історичний екскурс у історію створення закладу та представлено його музей, ознайомила присутніх із музеєм історії Гайсинщини на базі НВК.

Після екскурсії методист РМК - Подчос В.М., провів нарадчу частину семінару, де було проведено аналіз районного етапу олімпіади з трудового навчання, яка пройшла 05.12.2015 року. З вчителями обговорювалися питання проведення олімпіади, пропозиції та зауваження, був проведений аналіз результатів олімпіади, оголошено остаточні результати по класах та розподілу на технічну й обслуговуючу види праці. Також було наголошено на обов’язковому застосуванні методів проектів на уроках трудового навчання та на тому, щоб якомога більше намагатися зацікавлювати учнів на уроках до творчого мислення, прагнення працювати, творити, вчитися.

Після нарадчої частини педагоги мали можливість обмінятися досвідом роботи,  оглянути виставку виробів учнів школи, ознайомитись з матеріальною базою предмета.

Далі розпочали свою роботу вчителі трудового навчання: Рудик В.П. та Жайворон П.Я. Вони презентували присутнім свій досвід у викладанні предмета, здобутки, напрацювання та показали присутнім виставки, де було представлено роботи учнів школи. У цікавій формі був спланований семінар, а саме практичне проведення майстер-класів за різними техніками виконання та виготовлення виробів. Вчителі розповіли про данні техніки, продемонстрували готові вироби та дали змогу учасникам семінару спробувати свої сили  в освоєнні даних технік для подальшого використання у своїй роботі на уроках трудового навчання.

Традиційним стало вже й те, що до семінару також долучилися інші вчителі трудового навчання району (Півошенко А.Ф., Паращук О.Ф., Романюк М.П., Марингевич М.І., Сенченко В.М., Поляруш І.М.). Кожен з них представив увазі колег зразки готових виробів учнів, які виготовленні у його школі та розповіли про технологію, підбір матеріалів, інструментів та послідовність виконання технологічних операцій.

Також Рудик В.П. та Поляруш І.М. представили проект з використанням мінімальних витрат матеріалу та простоти виготовлення виробу екологічного спрямування. Вироби виготовленні зі смужок пластикових пляшок, методом їх нарізання за допомогою спеціального різака, який до речі теж виготовлений власноруч учителем, мають екологічний та виховний вплив на учня.

Семінар пройшов, як насичена, плідна, творча зустріч вчителів трудового навчання. Учасники семінару обговорили зміст виступів, ділилися своїми думками, враженнями, обговорювали проблеми, ділилися досвідом роботи. По завершенню семінару було проведено підведення підсумків, сплановано роботу та основні напрямки роботи методичного об’єднання вчителів трудового навчання на наступний рік.

SAM 5935

SAM 5897