onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Розвиток фонетичної та лексичної компетентності дітей раннього віку

Розвиток фонетичної та лексичної компетентності дітей раннього віку

p1hen2sdo0178l1hp8meb1rd2a724Відповідно до плану роботи відділу освіти на ІV квартал 7 листопада 2023 року на базі ЗДО №4 «Зірочка» м. Гайсин (директор Безпалько Л.В., вихователь-методист Андреєва Г.Л.) відбулось засідання спільноти вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради за участю вихователів-методистів Артеменко Т.І. (ЗДО №1), Маковецької Г.П. (ЗДО №2), Груші Н.В. (ЗДО №7).

Третій рік життя є одним із найголовніших у засвоєнні дитиною мови. Це період особливої чутливості дитини до мовних впливів. Джерелом мовленнєвого розвитку, а особливо формування активного мовлення, стає мовленнєве спілкування, основою якого є фонетична та лексична компетентність малюків.

Колективне обговорення заданої теми об’єднало усіх учасників навколо спільної проблеми – зниження мовленнєвої активності найменших. Під час засідання у формі круглого столу вихователі обговорили питання розвитку фонетичної компетентності та методи і прийоми інтегрованого підходу до формування лексичної компетентності дітей. Вихователь ЗДО №4 Бондар Н.А. та музичний керівник Ковтонюк Н.Є. продемонстрували практичне застосування сучасних методів і прийомів у поєднанні музичної та рухової активності задля забезпечення ігрової діяльності дітей, формуванні фонетичної компетентності. Питання про освітні завдання та показники компетентності за програмою «Дитина» розкрила вихователь ЗДО №4 Сорока О. В. Цікаві та практичні вправи на знання рідної мови та емоційні інтонування вимови речень провела керівник засідання спільноти Миколюк-Розумовська В. С.. Також практичний психолог Фармагей О. С. підготувала памʼятку «Затримка мовленнєвого розвитку».

Вихователь ЗДО №7 Савченко В.С. ознайомила учасників з методами і засобами інтегрованого підходу до формування лексичної компетенції вихованців, підготувала велику кількість наочного матеріалу, яким з радістю поділилась із колегами.

Педагоги ЗДО №7, ЗДРО №2, ЗДО №4 та ЗДО №5 презентували заздалегідь підготовлене домашнє завдання у вигляді відеофрагменту гри-заняття щодо формування фонетико-лексичної компетентності у дітей раннього віку.

Керівник спільноти Вікторія Сергіївна завершила засідання цитатою В. Сухомлинського «Вільний час учителя – це корінь, який живить джерела педагогічної творчості».