Виїзний семінар у Чернівці: навчаємося, розвиваємося, удосконалюємось
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: Середа, 28 червня 2023, 15:30
- Перегляди: 212
26-27 червня 2023 року відділом освіти Гайсинської міської ради спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» проведено виїзний семінар до м. Чернівці для директорів закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти. Захід проводився з метою розвитку професійної компетентності керівників освітніх установ, підвищення їх кваліфікації, розвитку творчого потенціалу, вивчення кращих надбань педагогів України. Практика проведення виїзних семінарів для педагогів Гайсинської міської територіальної громади є доброю традицією, яка дала можливість вивчити роботу відомих авторських шкіл видатних педагогів В.О. Сухомлинського, О.А. Захаренка, А.В. Короткова, Ю.В. Шукевича ознайомитися з ППД кращих освітніх установ столиці України міста Києва, міст Одеса, Біла Церква, Львів, Кропивницький, Івано – Франкінщини, Одещини, Черкащини, Житомирщини, Львівщини, Миколаївщини, Кіровоградщини, вивчали досвід колег з Вінниці, Шаргорода, Томашполя, Ямполя, Іллінець.
Виїзний семінар в Чернівцях розпочався в обласному музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської, подорож театром учасники семінару здійснили з відомим чернівецьким краєзнавцем, екскурсоводом Ярославом Адамчуком (паном Ярком), якому вдалося не лише ознайомити присутніх з історією театру, але й «оживити» його, наповнити дійством фрагментів відомих українських п’єс. Персонажі вистав, історичні постаті та аромат запашної чернівецької кави під акомпанемент скрипаля з панорамою Театральної площі – це ті цікавинки, які організатори підготували для учасників семінару.
В затишній кав’ярні театру гайсинчани мали нагоду зустрітися Паулем Пшенічкою, вчителем Чернівецького міського ліцею №1, Відмінником освіти України, Заслуженим вчителем України, переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, почесним членом Лондонського інституту фізики, найкращим вчителем фізики світу за версією Intel, Президентом Чернівецького молодіжного наукового товариства «Квазар», одного із засновників методу проектно-орієнтованого навчання у школах України. Майстер-клас відомого педагога, «година живого спілкування» та досвід роботи Пауля Францовича вразили гайсинчан.
Далі робота семінару продовжилась у Чернівецькому Державному Національному університеті імені Юрія Федьковича, який є одним із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців — комплексі, спорудженому як резиденція митрополитів Буковини і Далмації та занесенному до світової спадщини ЮНЕСКО. Учасники семінару відвідали головний корпус університету, побували в митрополичих палатах, церкві Трьох Святих, оглянули дендропарк, поспілкувалися з викладачами та студентами.
Незабутньою була піша екскурсія по місту в супроводі цікавого та неперевершеного гіда пана Ярка. Місто вражає поєднанням різних культур в архітектурі Чернівців та гостинністю і доброзичливістю його мешканців.
Другий день роботи семінару був організований у с. Зарваниця у Маріїнському духовному центрі, одній з найбільших святинь Української Церкви, яка відродилася за часів незалежності України. Цікаві екскурсії, велич побудованих храмів та споруд, розповіді, спілкування з ченцями переконливо доводять що Марійський духовний центр це місце, куди хочеться повертатись. Тут панує спокій, тут панує віра, незалежно від того, якого ви віросповідання.
Виїзний семінар залишив багато яскравих вражень, керівники освітніх установ позитивно оцінили його педагогічну складову, ППД з яким мали нагоду ознайомитись, а ще він був пізнавальним, збагатив знаннями про історію рідного краю, української держави, які педагоги передаватимуть своїм вихованцям. Учасникам семінару надовго запам’ятаються цікаві екскурсії, спілкування, нові зустрічі та знайомства, атмосфера доброзичливості та взаєморозуміння. Під час таких подорожей збагачуєшся духовно, поглиблюєш свої знання з історії України. А ще – маєш можливість поспілкуватись із колегами та отримати задоволення від активного відпочинку. На згадку від виїзного семінару залишилися позитивні емоції, яскраві враження, численні фотоматеріали та бажання колективу неодмінно повторити тур в інші видатні місця в Україні, адже їх так багато.