onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Обговорення реформи освіти та нової редакції Закону України "Про освіту"

Обговорення реформи освіти та нової редакції Закону України "Про освіту"

17-19 червня 2015 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», в якій взяли участь близько ста експертів у галузі освіти. Гайсинщину представляла начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Миколаївна Шрамко.

Учасників конференції привітали Леонід Губернський, Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Інна Совсун, Перший заступник Міністра освіти і науки України; Лілія Гриневич, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки; Василь Кремень, Президент Національної академії педагогічних наук України.

Науково-практична конференція почалась з презентації проекту Закону України «Про освіту», до концепції, ключових принципів, структури та тексту статей якого впродовж трьох днів розглядались та вносились поправки. Виступили зарубіжні консультанти: Джон Гленн, професор Бостонського університету; Ян де Груф, член Венеціанської комісії, президент Європейської асоціації освітнього права і політики, професор університету Антверпена (Бельгія), голова державної ради Бельгії з питань освіти; Ян Герчинський, професор Варшавського університету; Єжі Вішневскі, експерт програми Ради Європи TAIEX; Олав Ааарна, експерт програми Ради Європи TAIEX; Маргарета Ніколовска, експерт «Європейського Фонду Підготовки» (ETF); Кюллі Алл, експерт програми Ради Європи TAIEX; Лінардс Дейдуліс, експерт у сфері освіти дорослих, головний спеціаліст програми Грюндвіг Державного Агентства з розвитку освіти в Латвії. Міжнародними експертами був представлений кращий досвід законотворчої діяльності в сфері освіти США, Польщі, Латвії, Естонії, Бельгії, Македонії та інших країн.

Кожного дня роботи науково-практичної конференції після доповідей на пленарних засіданнях відбувались обговорення статей проекту Закону України «Про освіту» в секціях. Були детально розглянуті питання Конституційного права на всі види освіти, структури освіти; реформування управління системою освіти, пов’язане з його децентралізацією; забезпечення якості освіти, Державних стандартів української освіти; статусу і кваліфікації педагогічних працівників, економічної діяльності у сфері освіти та внесені відповідні пропозиції. Під час роботи конференції широко обговорювались академічні свободи й автономія закладів освіти, місце позашкільної освіти в системі формальної освіти та забезпечення права дітей та молоді на здобуття позашкільної освіти, джерела фінансування, нові види освіти, зокрема, освіти впродовж життя, демократичні засади освіти, які включають широкий вибір освітніх можливостей тощо. Під час обговорень підкреслювалось, що запорукою успішності реформування системи освіти є готовність працювати у відповідності з новими умовами та готовність до змін усіх учасників освітнього процесу.

Заключний виступ на пленарному засіданні Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич, доповіді керівників секцій та робочих груп (Володимира Ковтунця, Володимира Лугового, Жанни Таланової, Віктора Огневюка)і загальна дискусія експертів підсумували результати роботи науково-практичної конференції по правовому забезпеченню реформи освіти в Україні. Усі її учасники висловили сподівання у сприянні нового Закону України «Про освіту», проект якого у найближчий час буде внесений на розгляд до Верховної Ради України, формуванню нового громадянського суспільства, яке відбувається насамперед в освітніх закладах та у громадській діяльності суспільства в правовому полі.