Створення умов для професійного зростання та емоційного благополуччя педагогів
- Деталі
- Категорія: Новини
- Опубліковано: П'ятниця, 19 березня 2021, 10:03
- Перегляди: 325
18 березня 2021 року відбувся онлайн-семінар керівників та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради.
У ході роботи учасники семінару обговорили питання щодо створення умов для професійного зростання та емоційного благополуччя педагогічних працівників.
Професія педагога вирізняється низкою специфічних особливостей, головною з яких є безумовне спілкування з дітьми, а також вольовий стимул, який постійно спонукає до практичної педагогічної діяльності. Освітня діяльність не має фіксованого обсягу і загальноприйнятих критеріїв оцінки результативності, але потребує творчості, активного функціонування свідомості, постійної роботи над собою, удосконалення та поповнення знань, що часто призводить до емоційного перенапруження.
Основні ознаки професійного вигорання охарактеризувала директор ЗДО «Теремок» с. Степашки Шкраба Г.М., вказавши на необхідність його профілактики практичними рекомендаціями.
Як оволодіти техніками релаксації та техніками, які дають змогу швидко опанувати себе в стресовій ситуації практично продемонструвала практичний психолог ЗДО №4 «Зірочка» Бубновська А.В., а на основі презентації «Що таке стрес та як розвинути стресостійкість» розкрила зміст і напрями діяльності щодо даної проблеми.
Вихователі-методисти Артеменко Т.І. (ЗДО №1 «Пролісок») та Швець О.Б. (ЗДО №5 «Факел») провели онлайн-тренінг «Стоп емоційному вигоранню». Під час тренінгу Артеменко Т.І. розкрила суть трьох внутрішніх особистісних факторів «СТОП», які не дадуть «вигоріти» педагогам ніколи, а саме: любити свою професію; бути організованими, все планувати (адже дезорганізація може призвести до стресу); адекватно оцінювати свої здобутки та досягнення. Також Тетяна Іванівна запропонувала тест «Особливості Вашої нервової системи».
Продовжуючи тренінг, Швець О.Б. дистанційно провела з колегами практичні вправи «Портрет успішного керівника», «АБВ», «Кошик сміття», і розповіла притчу «Учень і вчитель».
Керівник семінару Склярук Л.В. (директор ЗДО «Пролісок» с. Лад. Хутори) запропонувала учасникам для використання в роботі анкети на виявлення емоційного виснаження і визначення рівня стресостійкості педагогів та підвела підсумки семінару.