onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Семінар вихователів груп старшого передшкільного віку

Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на І квартал 7 лютого 2019 року на базі закладу дошкільної освіти №5 «Факел» (директор Павленко К.Г., вихователь-методист Швець О.Б.) відбувся семінар вихователів старших груп на тему «Економічне виховання дітей дошкільного віку».

Освіта для сталого розвитку – інноваційний і вкрай актуальний напрям розвитку освіти в Україні. Сталий розвиток передбачає розв’язання екологічних, соціальних й економічних проблем. Адже сучасне покоління має залишити достатні запаси ресурсів для майбутнього покоління, аби воно могло забезпечити для себе рівень добробуту не нижчий від нинішнього. Допомогти сформувати нові моделі поведінки, звички, стиль життя, що відповідають потребам сталого розвитку, здатна освіта. Це освіта не про сталий розвиток, а для сталого розвитку. Тож діти мають не лише знати, а й відповідно діяти. Саме у цьому напрямку була проведена робота семінару.

Тіторенко А.Г. (вихователь ЗДО №1) створила умови для організації з педагогами співдоповідді «Нові орієнтири економічної освіти на засадах сталого розвитку», використавши метод «Діамант 9», в якому розкривались різні грані проблеми, пов’язанні з забрудненням навколишнього середовища, та провела з учасниками семінару вправу «Континуум поглядів», де було обговорено ключові питання сталого розвитку.

В інтегрованому занятті «Наш друг – Лічильник», вихователь ЗДО №5 Мищенко В.А. ґрунтовно та змістовно продемонструвала методи і прийоми, що допомагають дітям зрозуміти поняття «електрозбереження». За допомогою різноманітних ігор та вправ, педагог мотивувала вихованців до розв’язання проблемних завдань щодо збереження електроенергії. Через гру та творчу діяльність діти набували знань та практичних умінь щодо економії електроенергії у повсякденному житті. Використовуючи мультимедійні технології, Мищенко В.А. у доступній формі ознайомила дітей з історією виникнення електроенергії.

Учасники семінару мали можливість переглянути презентацію «Як лисичка та зайчик навчилися берегти електроенергію». Ісько С.В. (вихователь ЗДО №2) поділилась досвідом роботи з формування у дошкільників елементарних знань з енергозбереження за допомогою казки. Продовжила дане питання Білецька Ю.В. (вихователь ЗДО№7), яка презентувала добірку літературних творів про ощадливість та бережливість.

Всі учасники семінару взяли активну участь в акції «Друге життя старим речам», де були продемонстровані вироби з покидькового матеріалу та старих речей домашнього вжитку (масажні доріжки, декоративні вази, квіти, іграшкові меблі, атрибути до дитячих ігор тощо). Педагоги поділились досвідом роботи у такій галузі як арт–мистецтво та вмінням заощаджувати.

З метою підвищення професійного рівня та мотивації вихователів до створення нової моделі освіти керівник семінару Дідицька А.С. ознайомила педагогів з пам’яткою «Принципи та роль в освітньому процесі для сталого розвитку».

Методист РМК Діхтяр М.Д. обговорила з педагогами проблемні питання щодо освітньої роботи з дітьми старшого передшкільного віку та підсумувала роботу семінару.