На сьогодні створення нового освітнього простору з урахуванням комфортних умов та впровадження інноваційних підходів  у навчанні є одним із найбільш важливих завдань під час втілення концепції нової української школи.

Нагадаємо, що до 1 вересня поточного року на теренах Вінницької області відбудеться введення в експлуатацію трьох шкіл-довгобудів, до переліку яких також увійшла Михайлівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів у Гайсинському районі. На сьогодні будівельні роботи у навчальному закладі перебувають на стадії завершення, також проводиться облаштування навчальних кабінетів необхідним устаткуванням з урахуванням вимог за стандартами НУШ для перших класів.

Про забезпечення першокласників та учителів навчального закладу необхідним устаткуванням поінформувала начальник управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської РДА Валентина Шрамко: «Все оснащення, яке є у класі, підібрано відповідно до вимог чинного законодавства з впровадження стандартів Нової української школи. Зокрема, йдеться про облаштування восьми осередків для учнів перших класів».

За словами посадовиці, на баланс району надійшли державні кошти в розмірі 1 млн. 689 тис. грн. для облаштування навчальних аудиторій за  стандартами НУШ. Крім цього, районним бюджетом забезпечено 20% співфінансування для створення нового освітнього простору в школах району.

«Сьогодні на одного учня-першокласника в районі виділено 1,5 тис. грн на одномісну парту зі стільцем. На комплект дидактичного матеріалу для кожного навчального класу району надано 17 тис. 700 грн, а також близько 12 тис. грн на ноутбук або проектор для кожної школи в районі. Наразі все необхідне устаткування вже придбано, завезено дидактичний матеріал, ноутбуки і проектори», - зауважила Валентина Шрамко.

Крім цього, з місцевого бюджету виділено більше 1 млн. грн. на проведення ремонтних робіт аудиторій для перших класів у міських школах.

Цьогоріч у Михайлівській школі, що розрахована на 144 учні, очікують на 16 першокласників, для яких вже завезено відповідні меблі та устаткування. За словами Валентини Шрамко, цього року у Гайсинському районі 39 перших класів, до яких підуть близько 630 учнів.

У свою чергу, директор навчального закладу Анатолій Балахтар розповів про історію школи, перебіг будівельних робіт та зауважив, що кількість учнів с.Михайлівки щороку збільшується. Натомість голова Михайлівської сільської ради Валентина Топочканова зазначила про подальше впорядкування пришкільної території, включаючи завезення нового обладнання для спортивного майданчика.

Впровадження нових освітніх стандартів також продемонстрували у середній загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів с. Кузьминці Гайсинського р-ну. За словами директора навчального закладу Світлани Волошанюк, яка розповіла про багату історію школи, навчання учнів відбувається у семи пристосованих приміщеннях. За її словами, навчальний заклад відвідує 77 учнів з Кунківської ОТГ, сіл  Сокільці, Щурівці та хутора Павлівки. Крім цього, у районі вирішена проблема з підвезенням учнів до навчальних закладів. Цьогоріч школа у с.Кузьминці зустрічатиме 11 учнів перших класів з різних сіл. 

Варто зазначити, що у навчальному закладі облаштована класна кімната за стандартами новітнього освітнього простору для першокласників. Також наявні осередки, що відповідають вимогам концепції НУШ,  зокрема: крісло автора, осередок вчителя, осередок живої природи, бібліотечка  «Всі таємниці на твоїй полиці», осередок художньо-творчої діяльності, осередок відпочинку та дозвілля, крісло усамітнення за методичними рекомендаціями та інші. Завершальним етапом облаштування класної кімнати є встановлення необхідних меблів для навчального сектору.

Під час огляду загальноосвітньої школи вчитель початкових класів Марина Хомжа продемонструвала присутнім роботу з цеглинками «Lego». На сьогодні школа отримала всі 11 наборів «PlayBox», які використовуватимуться як у навчанні, так і під час ігрової діяльності першокласників.

За словами директора школи Світлани Волошанюк, загальні витрати на дотримання стандартів НУШ у навчальному закладі становлять понад 50 тис грн. Крім цього, депутати Кунківської ОТГ, до якої входить с.Кузьминці, прийняли рішення додатково виділити ще 67,5 тис грн на забезпечення стандартів Нової української школи у навчальному закладі.

Інформацію взято з сайту Вінницької обласної державної адміністрації: http://www.vin.gov.ua/news

СЗШ І-ІІІ ст. с. Михайлівка

Image49

Image25

Image26

Image27

Image29

Image30

Image31

Image32

Image33

Image35

Image38

Image40

Image41

Image42

Image43

Image44

Image45

Image46

Image47

СЗШ І-ІІІ ст. с. Кузьминці

Image01

Image03

Image04

Image05

Image06

Image07

Image08

Image09

Image10

Image11

Image12

Image14

Image15

Image19