onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Театралізована діяльність в різновікових групах

На виконання плану роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на ІІ квартал 20 квітня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Пролісок» с. Мелешків відбулося районне методичне об’єднання вихователів різновікових груп на тему «Організація театралізованої діяльності з дітьми різновікової групи».

У розмаїтті засобів впливу на формування особистості дитини дошкільного віку важливе місце посідає театр, який органічно поєднує в собі художнє слово, драматичну дію, живопис, музику та літературу. Він допомагає дитині глибше пізнати себе, внутрішній світ, спонукає її до самовдосконалення, викликає естетичні почуття та емоції в ході театралізованого дійства. Завданням вихователя різновікової групи є створення такого театралізованого середовища, яке сприяло би розвитку вихованців різних вікових категорій.

З метою розвитку творчих, акторських і режисерських здібностей педагогів та методів їх використання в роботі з дітьми вихователем ЗДО «Веснянка» с. Чечелівка Матвієнко Н.В. було проведено міні-заняття «Абетка акторської майстерності», під час якого учасники ознайомились із вправами, що використовуються для розвитку акторського мовлення, удосконалення власної міміки, жестів, сприяють розвитку психофізичної свободи, спонукають до творчого самовираження.

Враховуючи пріоритети родинного виховання, вихователь ЗДО с. Грузьке Левадська Н.В.        розкрила питання «Родинний театр. Традиції спільного театралізованого дозвілля за участю вихованців», опираючись на власний досвід роботи з членами сімей.

У необхідності та важливості театралізованої діяльності як засобу розвитку творчих здібностей у дітей дошкільного віку намагалась переконати учасників методоб’єднання Лантух А.В., вихователь ЗДО «Ромашка» с. Кущинці, презентуючи використання ігор-драматизацій, настільного та пальчикового театрів.

Гра-драматизація екологічного змісту «Пригоди гнома у весняному лісі», проведена з дітьми різновікової групи ЗДО «Пролісок» с. Мелешків вихователем Ільчук В.В., була спрямована не лише на розвиток акторських здібностей дошкільнят, але й уміння сприймати природне довкілля, виховання еколого-доцільної поведінки в природі.

Керівник РМО Панасюк М.А. зосередила увагу вихователів на перспективному педагогічному досвіді колег із ЗДО №17 «Усмішка» м. Біла Церква щодо організації театралізованої діяльності з дітьми різних вікових груп.

Усіма учасниками зібрання були представлені різні види театрів, які вони використовують у діяльності з дітьми під час різних форм роботи.

Методист РМК Діхтяр М.Д. націлила вихователів на необхідність урізноманітнення видів театрів, їх оновлення, а основне використання, як у самостійній, так і організованій діяльності.

IMG 20180420 092009

IMG 20180420 091809