onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Українсько- шведська конференція «Україна на шляху децентралізації освіти»

Днями начальник управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської районної державної адміністрації Валентина Шрамко, у складі делегації Вінницької області, брала участь в українсько- шведській конференції «Україна на шляху децентралізації освіти», що відбулась в НСК «Олімпійський» (м. Київ).

У роботі конференції брали участь Геннадій ЗУБКО, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лілія ГРИНЕВИЧ, Міністр освіти і науки України, Мартін ХАҐСТРЬОМ, Посол Швеції в Україні, Ерік ФАКСГАРД, керівник шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Шведська асоціація місцевих влад та регіонів, Павло ХОБЗЕЙ, заступник Міністра освіти і науки України, Сергій ДЯТЛЕНКО, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Ян ГЕРЧИНСЬКИЙ, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Руслан ГУРАК, голова Державної інспекції навчальних закладів України, Анатолій ТКАЧУК, директор з питань науки та розвитку ГО"Інститут громадянського суспільства", Людмила МОЗГОВА, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, Генрік ВІТФЕЛЬД, Радник Посольства Королівства Швеції в Україні, керівник Відділу сприяння реформам, Ієва КАЛНІНЯ, старший експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Олег ПРОЦАК, директор ГО «Центр освітньої політики», Олег ФАСОЛЯ, директор Депртаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Сергій МАЗУР, голова Балтської міської ради. Учасники конференції звернули увагу присутніх на те, що після Революції Гідності, реформа децентралізації є однією з основних. Вона дає управлінську свободу і фінансові ресурси для облаштування якісного життя людей, які мешкають в об’єднаній територіальній громаді.

Лілія ГРИНЕВИЧ, міністр освіти і науки України, наголосила на тому, що освіта для самоврядування є одним з основних завдань. Не тільки тому, що потребує найбільше коштів, дає місце праці значній кількості мешканців, чи стосується усіх громадян. Освіта – це інвестиції у майбутнє, зазначила міністр освіти. Кожен хоче, щоб його дитина не змарнувала свої таланти, самореалізувалася, була успішною і щасливою у подальшому житті.
Павло ХОБЗЕЙ, заступник міністра освіти і науки України, у своєму виступі звернув увагу на те, що у сфері освіти, особливо у сільській місцевості, є низка проблем. Якість освіти є нижчою, ніж у містах. Наявні малокомплектні школи, неефективна мережа, низький рівень матеріально-технічного забезпечення, часом відсутні кваліфіковані вчителі.
Ян ГЕРЧИНСЬКИЙ, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні, зазначив, що освіта без сумнів відіграє ключову роль і має особливе значення для процесу реформ в Україні. Він упевнений, що жодна реформа не буде успішною, якщо зміняться цінності і становлення громадян, які формуються шляхом якісної освіти.
У другій половині дня відбулись паралельні тематичні обговорення в групах: «Нова українська школа: перші кроки», «Формула розподілу освітньої субвенції», «Інноваційні практики органів місцевого самоврядування», «Від оптимізації мережі до місцевих освітніх стратегій», «Нова Державна служба якості освіти та методична підтримка в децентралізованій системі освіти».
За результатами обговорення модераторами груп були представлені короткі презентації.

1511518242 img-4ebcf54c34d74affa2700fd411d55c1b-v

TAP 2136