onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Соціально-моральний розвиток дітей молодшого та середнього дошкільного віку

16 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти №5 «Факел» м. Гайсин (завідувач Павленко К.Г., вихователь-методист Швець О.Б.) відбулося районне методичне об'єднання вихователів молодших та середніх груп на тему «Соціально-моральний розвиток дітей дошкільного віку».

Дошкільний вік відрізняється підвищеною сприйнятливістю до соціальних впливів. Тому дуже важливо наповнити освітньо-виховний процес змістом, який допоможе виховувати чесні й сильні характери, формувати сумління й громадські чесноти, спонукав би дітей зростати корисними своєму народу. Завдання вихователя - зробити так, аби суспільна мораль не стала для дітей тягарем, а лягла в основу життєвих принципів, якими вони керуватимуться надалі.

Роботу РМО розпочала вихователь-методист ЗДО №5 Швець О.Б., яка інформувала присутніх про проведення у закладі заходів, спрямованих на розвиток морально-етичних уявлень у дошкільнят стосовно людських взаємин.

Керівник РМО Груша Н.В. запропонувала колегам колективний перегляд інтегрованого заняття «Добре діло роби сміло» зі своїми вихованцями середньої групи, у ході якого показала доцільність залучення батьків до освітньо-виховного процесу, познайомила з прийомами впровадження програми «Афлатот» щодо розвитку соціально-моральних якостей дошкільників, демонструючи високий рівень педагогічної майстерності.

З метою використання ігрових прийомів у питанні ознайомлення дітей із соціальним світом, учасники зібрання поділились власним досвідом, представили дидактичні ігри соціально-морального спрямування, які допомагають дітям закріплювати знайомі морально-етичні правила та засвоювати нові правила поведінки в соціальному середовищі. Найбільшу активність проявили Демидась С.Ю. (ЗДО №2), Плаксієнко О.П. (ЗДО №1), Вовк О.Ф. (ЗДО №4), Підвашецька О.Г. (ЗДО с. Михайлівка).

Змістовну виступ-презентацію «Моральні бесіди: діяльнісний підхід» підготувала Грінчук Л.В., вихователь ЗДО №7, керуючись новим поглядом на проведення морально-етичних бесід, під час яких малята разом виводитимуть моральні правила і навчатимуться їх дотримуватись.

Вихователь ЗДО №1 Тіторенко А.Г. познайомила колег з новим та ефективним прийомом впливу на виховання духовних цінностей у дітей, таким, як комікси - короткі оповідки у малюнках.

На завершення методистом РМК Діхтяр М.Д. було надано окремі рекомендації щодо використання ігор соціально-морального спрямування та підведено підсумки роботи методоб’єднання.