onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Нарада з керівниками закладів освіти району

1 листопада 2017 р. у залі засідань районного методичного кабінету, за участю голови Гайсинської районної державної адміністрації В.А. Уткіна, відбулася нарада з керівниками закладів освіти району.

Головне питання наради – шляхи реалізації основних положень Закону України №2145-VІІІ «Про освіту» прийнятого Верховною Радою України 05.09.2017р., який вступив в дію з 28.09.2017р. Відкриваючи нараду начальник управління освіти, фізичної культури та спорту В.М. Шрамко акцентувала увагу присутніх на нормативно-правовій базі діяльності керівника освітнього закладу   виходячи з реалій, які сьогодні на вимогу Закону формуються в освітньому середовищі. Валентина Миколаївна використовуючи текст Закону здійснила детальний аналіз освітніх змін, новацій, перебудовчих процесів, які найближчим часом здійснюватимуться в Україні.

Заступник начальника управління освіти, фізичної культури та спорту А.В. Нестерук довела до відома присутніх лист Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017р. №1/9-554 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту». Лист містить коментарі щодо термінологічних змін, переоформлення установчих документів закладів освіти, прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, системи забезпечення якості освіти, доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, ліцензування освітньої діяльності закладів освіти, атестації та управління закладами освіти, обрання керівника та призначення працівників закладів загальної середньої освіти. Ці та інші питання впровадження нового Закону є надзвичайно важливими, а тому потребують виважених кроків. На Гайсинщині сформована успішна та результативна освітянська галузь, в навчальні заклади за останні роки вкладені великі кошти, у 2017 році, який районною владою був оголошений Роком освіти реалізовано, започатковано ряд потужних проектів по зміцненню матеріально-технічної та науково-методичної бази шкіл, дошкільних та позашкільних закладів, деякі з них мають бути завершені до кінця року. Саме тому у своєму виступі голова районної державної адміністрації В.А. Уткін наголосив на необхідності аналізу зробленого, перспектив розвитку закладу, впровадження тих інновацій, які приведуть до покращення якості освітніх послуг, співпраці шкільних адміністрацій з органами влади. Підвищення рівня автономії, самостійності закладу не слід сприймати як привілей, а як підвищення рівня відповідальності керівника, педагогічного колективу за навчання і виховання дітей. Голова РДА вкотре наголосив на тому що влада Гайсинщини не залишатиметься осторонь освітянських проблем, готова до конструктивної співпраці, чекає від освітян виважених кроків, пропозицій. На порядку денному – якісна підготовка дітей до ЗНО, про те як її успішно організувати йтиме мова на розширеній нараді керівників шкіл, яка з ініціативи голови РДА проводитиметься 15.11.2017 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів с. Харпачка.

В ході наради також обговорювались питання що стосуються проведення ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», впровадження інклюзивної освіти, роботи атестованих навчальних кабінетів, проведення заходів, направлених на попередження агресивної та самоушкоджуючої поведінки серед підлітків, дотримання правил безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, трудового та пенсійного законодавства. Відповідно до робочої програми наради по цих питаннях виступили працівники управління освіти, фізичної культури та спорту: А.В. Нестерук, Я.В. Левандовський, районного методичного кабінету: В.П. Сич, В.М. Подчос, В.В. Ревкач, групи з централізованого господарського забезпечення закладів освіти А.В. Семенець, районної організації профспілки працівників освіти В.І. Оріховська.

IMG-9e6ea4ee9f0c104a6e93a17676712400-V

IMG-66be12f71f1a4ffeba9074c867003919-V