onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Засідання районного методичного об’єднання фахівців психологічної служби на Гайсинщині

Нас єднає спільна діяльність та бажання

допомогти всім, хто потребує

Відповідно до плану роботи відділу освіти 19 листопада 2015 року на базі Будинку школярів та молоді відбулося районне методичне об`єднання фахівців психологічної служби на тему «Профілактика суїцидальної поведінки в учнів».

Засідання відбулося з метою підвищення ефективності роботи, самовдосконалення, опанування інноваційними методами і технологіями надання психологічних і соціальних послуг фахівцями психологічної служби.

У ході зустрічі, методист з психологічної служби Крук Л. П., висвітлила ряд важливих питань, а саме: активізація профілактичної роботи працівниками психологічної служби щодо попередження аутоагресивної та самоушкоджуючої поведінки серед підлітків; система психологічної профілактики та корекції суїцидальної поведінки; використання алгоритму діяльності та протоколи дій з даного напрямку; оптимізація діяльності працівників психологічної служби.

Першочерговою умовою попередження самоушкоджень серед учнів є ретельне психолого-педагогічного виявлення дітей, чиї особистісні риси створюють підвищений ризик їх аутоагресивної поведінки, індивідуальна робота з даною категорією дітей, проведення відповідних профілактичних заходів, широка просвітницька робота з батьками.

Практичною частиною методичного об’єднання стало заняття з елементами тренінгу на тему «Робота з дітьми, схильними до суїциду. Запобігання суїцидальній поведінці серед учнів», яке провела практичний психолог НВК: СЗШ І-ІІІ ст. - ліцею Кузьменко Л.Є. Основною метою заняття було ознайомити працівників психологічної служби з проблемами вчасного виявлення дітей, схильних до суїциду; виробити рекомендації щодо надання допомоги дітям даної категорії; відпрацювати навички протистояння причинам, які провокують спроби суїциду.

На завершення роботи методичного обєднання всі присутні мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом, розглянути буклети з даної тематики, презентовані практичними психологами.