Інформація для біженців та осіб, які потребують додаткового захисту

Нормативно-правові акти та навчальні матеріали

Наказ Міністерства освіти і науки України  від 07.05.2013 № 488 "Про затвердження Порядку виховання та навчання в державних та комунальних дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства, яким надано тимчасовий захист в Україні"

Загальноосвітній стандарт з української мови як іноземної (рівні А1, А2, В1, В2, С1)  та комплекс програм з української мови як іноземної, які розроблений відповідно до різних рівнів володіння європейськими мовами: А1 – Початковий рівень, А2 – Базовий рівень; В1 – I середній рівень, В2 – II середній рівень; С1 – Професійний рівень, що затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 24.06.2014 №750 "Про надання навчальній літературі грифів Міністерства освіти і науки України" з грифом "Рекомендованоо Міністерством освіти і науки України".

Навчальна програма з вивчення курсу з історії, культури, державного устрою України, основ законодавства з питань праці, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення для біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, у тому числі й для дорослих (укладачі: Івасюнько О. С., Гуржій Н. Ю., Барчук О. Г.), схвалену для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з історії Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО від 30.06.2015 № 14.1/12- Г-885)

Методичні рекомендації щодо особливостей навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей-біженців і дітей, яких визнано особами, які потребують додаткового захисту, зокрема тих, що розлучені із сім’єю, підготовлені робочою групою у складі представників ІІТЗО та УВКБ ООН (лист ІІТЗО від 25.04.2014 №14.1/10-1183 про  використання та врахування в роботі зазначених методичних рекомендацій працівниками органів управління освітою, керівниками, вчителями та вихователями у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах  усіх типів).