onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Методичне об’єднання фахівців психологічної служби на базі РМК

Методичне об’єднання фахівців психологічної служби на базі РМК

Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на ІІ квартал 25 квітня 2019 року на базі районного методичного кабінету відбулося методичне об’єднання фахівців психологічної служби району на тему «Формування громадських та соціальних компетентностей у здобувачів освіти».

На початку зустрічі методист РМК  Крук Л.П.   ознайомила присутніх з результатами проведення моніторингового дослідження у районі, щодо впровадження освітнього тренінгу для здобувачів освіти «Базові навички медіатора служби порозуміння закладу освіти». Запропонувала фахівцям обговорити питання актуальності та результативності впровадження програми у освітніх закладах. У ході діалогу колеги висловили свої думки та пропозиції щодо ефективності та доцільності використання даної програми у формуванні соціальних компетентностей здобувачів освіти, вмінь і навичок вирішення конфліктів мирним шляхом.

Практичний психологліцею7 м. Гайсин Гришанович К.П. акцентувала увагу на такій формі роботи як «медіація», як один із методів вирішення конфлікту в учнівському середовищі. Учасники зустрічі мали змогу ознайомитись з формами роботи медіатора, які допомагають людям розуміти одне одного і домовлятися про прийнятні для них варіанти вирішення проблем.

Під час практичної частини методичного об’єднання практичні психологи та соціальні педагоги взяли участь у тренінговому занятті, яке для них організувала практичний психолог (ЗДО №4 м. Гайсин) Бубновська А.В. У складі делегації психологів Вінницької області вона пройшла навчання організоване ВБО Українським фондом «Благополуччя дітей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та провела майстер-клас для фахівців району, щодо впровадження програми «Навчіть дитину захищатися» з питань формування навичок безпечної поведінки дітей.

Учасники зустрічі отримали інформаційні брошури для дорослих «Я можу себе захистити». Інформація, яка викладена в брошурі допоможе у ході бесіди з дитиною, повторюючи та тренуючи правила безпечної поведінки поважати своє тіло, розрізняти хороші та погані секрети.

Підсумовуючи роботу заходу, методист РМК  Крук Л.П.  націлювала колег на подальше впровадження програми «Навчіть дитину захищатися» та акцентувала увагу на важливості використання даної програми у роботі фахівцями психологічної служби, яка допоможе дорослим своєчасно сформувати навички безпечної поведінки у дітей.

2 IMG 3135

1IMG 3121