onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Семінар вихователів груп старшого дошкільного віку району

Семінар вихователів груп старшого дошкільного віку району

Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на ІІ квартал 11 квітня 2019 року на базі районного методичного кабінету відбувся семінар вихователів старших груп закладів дошкільної освіти району на тему «Освіта для сталого розвитку старших дошкільників».

З кардинальними перетвореннями людської діяльності змінюються й пріоритети освіти. Освіта вийшла за межі освітнього закладу і заповнює собою все людське життя. У соціокультурній ситуації, що повсякчасно змінюється, заклади дошкільної освіти також намагаються надати освітньому процесу випереджаючий характер. Вирішення цього питання стало можливим з впровадженням у зміст дошкільної освіти концепції сталого розвитку.

Модель сталого розвитку – це один із способів допомогти нашим дітям зрозуміти, що існує межа бездумної експлуатації природних ресурсів, негативного безвідповідального ставлення до себе, свого здоров’я, до оточення та довкілля. Завдання педагогів та батьків уже в дошкільному віці сформувати у дитини певну систему цінностей, яка багато в чому визначить її вчинки і дії в майбутньому, як громадянина держави.

На початку семінару методист РМК Діхтяр М.Д. запропонувала педагогам обговорити питання актуальності впровадження освіти для сталого розвитку (ОСР) у роботу з дошкільниками та визначити основні її складові. У ході діалогу колеги висловили свою думку про ефективність та доцільність використання ідей ОСР у формуванні соціально компетентної особистості.

Вихователь ЗДО №4 Малахова О.М. презентувала власний досвід роботи з дітьми за програмою освіти для сталого розвитку. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з методами та формами роботи, які орієнтовані на формування у дошкільників мотивації до дій і моделей сталої поведінки. Вихователь розкрила роботу за творчими проектами «Дерево цілей», «Подарунки від природи», «День паперової моди», «Скринька добрих справ», які сприяють формуванню навичок ресурсозбереження, ефективного спілкування та гармонійних стосунків з довкіллям.

Горошкова О.Г. (вихователь ЗДО №5) провела з колегами майстер-клас «Сценарій проживання тематичного дня: Ресурси» за темою «Мої іграшки». У процесі заняття учасники семінару мали змогу творчо попрацювати над доповненням ідеї тематичного дня.

      У теоретичній частині семінару Підвашецька О.Г. (вихователь ЗДО с. Михайлівка) надала методичні рекомендації «Сім правил сталого розвитку», в яких розкрила основні ідеї освіти для сталого розвитку та дії, якими повинні опанувати дошкільники у процесі опрацювання курсу.

З метою поширення досвіду роботи з даного питання керівник семінару Дідицька А.С. презентувала роботу за міні-проектом «Великі можливості для дорослих та дітей», поділившись досвідом роботи з батькам, які долучались до різноманітних акцій та занять, зокрема «Надамо паперу друге життя», «Творча майстерня», «Корисний кошик», «Маленькі волонтери». А також наголосила на необхідності тісної співпраці педагогів та батьків з формування у дошкільників поведінки, орієнтованої на сталий стиль життя.

Учасники семінару мали можливість ознайомитись з добірками сучасних ігор та лепбуків «Сортування сміття», «Моє довкілля», «Екологічні катастрофи», «Бажання та потреби» тощо), які продемонстрували Подуфалова Н.А., Русіна І.Л., Малахова О.М., Підващецька О.Г.

Методист РМК Діхтяр М.Д. спрямувала увагу колег на подальше впровадження програми освіти для сталого розвитку та обміну досвідом роботи у цій галузі. Педагоги схвально відгукнулись на подальшу реалізацію ідей сталого розвитку.

IMG 20190411 093400

IMG 20190411 093304

IMG 20190411 093352

IMG 20190411 093529

IMG 20190411 094550

IMG 20190411 100613

IMG 20190411 101954

IMG 20190411 102407

IMG 20190411 102815