onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Вміння вчитись – ключова компетентність здобувача освіти

Вміння вчитись – ключова компетентність здобувача освіти

    Реалізуючи Державний стандарт початкової загальної освіти, яким одним з найголовніших завдань сучасної школи визначено – всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання і вміння вчитися, районним методичним кабінетом 23 листопада 2018 року на базі НВК:СЗШ І-ІІІ ступенів – ліцей м.Гайсин (директорВдовцова Т.А.,заступник директора з навчальної роботи Душкевич С.М.) проведено районний семінар для учителів 3-х класів за темою « Реалізація взаємозв’язку навчання, виховання і розвитку учнів шляхом формування ключової компетентності – «Вміння вчитися».

    Відкриваючи семінар завідувач районного методичного кабінету В.П.Сич акцентував увагу присутніх на тому, що компетентнісний підхід у навчанні є актуальною проблемою сьогодення, особливо у початковій школі. Мета педагогічної діяльності вчителя – сформувати компетентну особистість молодшого школяра на основі розвитку пізнавального інтересу, навчити самостійно мислити, озброїти необхідними для цього знаннями, вміннями та навичками.

     Основною формою навчання є урок. У сучасній школі роль учителя в навчальному процесі полягає не лише в тому, щоб передати дітям певну суму знань, а й у тому, щоб активно залучати їх до пізнавальної діяльності, до активної співпраці, учити здобувати знання, формувати ціннісні ставлення.

     Міцні знання – це результат наполегливої праці. Як заохотити до такої праці, виробити звичку до неї, навчити вміло долати труднощі, що виникають у процесі опанування знань?

     Відповідь на ці запитання переважна частина учасників семінару знайшла познайомившись з роботою колег НВК:СЗШ І-ІІІ ступенів-ліцей м.Гайсина. Учителі початкових класів ліцею Б.С.Гладкоскок, на уроці математики у 3-А класі за темою «Порозрядне додавання і віднімання трицифрових чисел. Прості рівняння. Розв’язування задач»», Г.Р.Грідіна, на уроці української мови у 3-Б класі за темою «Вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та в середині слів перед глухими», Л.С.Токайчук, на уроці з предмету «Я у світі» у 3-В класі за темою «Стосунки з однокласниками») презентували величезну палітру сучасних форм, методів та прийомів роботи з дітьми. Учасники семінару, під керівництвом завідувача РМК, у формі «круглого столу» отримали чудову нагоду обговорити відвідані заняття, акцентувати увагу на тих формах роботи з методичної теми семінару, які вони практикують у своїй педагогічній діяльності.

     Учителі 3-х класів мали нагоду познайомитись з навчально-методичною базою початкової ланки освіти навчального закладу, оформленням кабінетів початкової школи, особливий інтерес вони виявили до оформлення класних кімнат 1-х класів , які працюють за програмою НУШ.

     По завершенню семінару керівником РМО Ю.Г.Гвалтюк було проведено інструктивно-методичну нараду з основних питань роботи учителів початкової ланки освіти, специфіки роботи за програмами 3-х класів, питань ведення ділової документації.

   Учасники зібрання відзначили його конструктивний характер, творчу та ділову атмосферу, подякували організаторам, адміністрації та педагогам ліцею за гарно організований методичний захід.

Заставнава

1аірвпол

2іафвпічр

3вапв

4мапвр

5мяачипсм

6мис

7вапи

8всам

9ами

10ва

11ва