onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Семінар вчителів перших класів району на базі ЗДО №5 "Факел" м. Гайсин

Семінар вчителів перших класів району на базі ЗДО №5 "Факел" м. Гайсин

23 жовтня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти №5 «Факел» (директор (завідувач) Павленко К.Г.) відбувся семінар вчителів перших класів закладів загальної середньої освіти району.

Час змін — це період, коли треба швидше зорієнтуватися, розібратися в сутності змін та мати чітке розуміння того, що відбувається і як діяти далі. Реформа освіти передбачає суттєву перебудову системи освіти як такої. Ці зміни стосуються педагогів, дітей та батьків. Змінюються форми, методи, засоби, ціннісні позиції та концептуальні засади організації освітнього процесу, а головне — результат: педагогіку знань змінює педагогіка компетенцій.

На семінар завітала начальник управління освіти, фізичної культури та спорту Валентина Миколаївна Шрамко, спрямовуючи увагу педагогів на розуміння і впровадження сучасних підходів до розвитку, навчання та виховання учнів, здатність в умовах сьогодення забезпечувати умови для їх успішності, творчості, креативності.

Завідувач районного методичного кабінету Віталій Петрович Сич, як ініціатор організації семінару для педагогів першого класу, зосередив увагу початківців на необхідності зміни ставлення до освітнього процесу відповідно до нового Державного стандарту, врахуванні того, що цього року і надалі мають впроваджуватись найефективніші підходи, принципи, психолого-педагогічні та організаційні умови. Розкриваючи основні завдання роботи семінару, Сич В.П. наголосив на забезпеченні взаєморозуміння між педагогами кожної з освітніх ланок, запозиченні результативних сучасних методів активного навчання, які використовують в закладах дошкільної освіти, мотивації освітнього процесу в цілому.

До учасників семінару звернулась методист районного методичного кабінету Діхтяр М.Д., наголошуючи на формуванні ключових компетентностей дітей старшого дошкільного віку та учнів початкової школи, вихованні їх базових особистісних якостей, доцільності і ефективності адаптаційно-ігрового періоду в першому класі, запроваджені освіти для сталого розвитку в освітніх закладах району.

Педагоги дошкільних установ провели з вихованцями старшого дошкільного віку ранкову зустріч «Осінній калейдоскоп» (вихователь ЗДО №2 «Дзвіночок» Новаківська Алла Григорівна), полілог «З добротою в серці» (вихователь ЗДО №5 «Факел» Смірнова Людмила Іванівна) та інтегроване заняття з пріоритетом інтелектуально-мовленнєвих завдань «Сюрпризи осені» (вихователь ЗДО №7 «Берізка» Гринчук Лілія Вікторівна).

Дошкільники поділились з колегами-початківцями своїми напрацюваннями: вихователь-методист ЗДО №2 Маковецька Галина Петрівна та вихователь ЗДО №1 «Пролісок» Яковенко Валентина Павлівна презентували інформаційно-ігрову технологію Н. Гавриш (використання коректурних таблиць за усіма розділами програми); Груша Наталія Віталіївна (вихователь ЗДО №5 «Факел») ознайомилаз особливостями освітньої діяльності за асоціативними та інтелектуальними картами відповідно до теми тижня, Пустовіт Олена В’ячеславівна (вихователь ЗДО №2 «Дзвіночок») продемонструвала прийоми роботи з математичним планшетом, Яковенко В.П. – з паличками Кюїзенера.

Завідувач РМК Сич Віталій Петрович підвів підсумки роботи семінару, інформуючи вчителів про проведення тренінгів упродовж канікулярного періоду.