onexoxblackplanjoker123 Відділ освіти Гайсинської міської ради — Дошкільна освіта для майбутнього

Дошкільна освіта для майбутнього

0-02-0a-0f0bbe1eb9b1ffdb92b9a473eb9d270148d9a368a987221c13c22a670cd09205 4dd5b0eb 1У рамках проведення Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху», присвяченого 30-річчю Незалежності України, 18-19 серпня 2021 року в м. Запоріжжя відбулася Всеукраїнська Стратегічна сесія «Дошкільна освіта для майбутнього: досягнення і перспективи».

Даний захід було організовано завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запоріжської обласної ради. У заході взяли участь освітяни дошкільної ланки освіти (державні службовці, науковці і практики) з усіх регіонів України. Делегатом від Вінниччини була консультант КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гайсинської міської ради Діхтяр М.Д.

Зустріч науковців та практиків стала успішною. Змістовні виступипредставників МОН, наукових установ України, громадських організацій і Міжнародних фондів викликали інтерес у присутніх, які багаторазово і активно аплодували, щоб виразити свою підтримку, а саме: Неряновій С.І., начальнику відділу дошкільної освіти МОН України "Реформи в дошкільній освіті України"; Піроженко Т.О., доктору психологічних наук, професору, завідувачу лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Григорія Костюка НАПН України, член-кореспонденту НАПН України; Гавриш Н.В., доктору педагогічних наук, професору Інституту проблем виховання НАПН України "Наукове забезпечення дошкільної освіти: досягнення і перспективи" та "Інноваційні проєкти Лабораторії дошкільної освіти і виховання - українському дошкіллю"; Косенчук О.Г., кандидату педагогічних наук, доценту, начальнику відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти» "ECERS-3: оцінюємо якість освітнього процесу по-новому"; Омельяненко Н.В., голові правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» України "АПДО – дієва організація для потужного розвитку українського дошкілля"; Ромі О.Ю., кандидату педагогічних наук, керівниці освітніх ініціатив TheLEGOFoundation «Діяльність TheLEGOFoundation у дошкіллі України у світлі освітніх метаморфоз".

Господарі у свою чергу представили перспективний педагогічний досвіду закладів дошкільної освіти регіону «Здобутки та вектори розвитку Запорізького дошкілля»:

- Байєр О. М., к.психол.н., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР;

- Шульга Л. М., к.п.н., доцент кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР;

- Сухорукова Г. В., вихователь НВК «ДНЗ-ЗНЗ» № 9 Енергодарської міськради Запорізької області;

- Колєснікова С. С., керівниця гуртка ДНЗ (ЦРД) «Надія» Запорізької міської ради Запорізької області;

- Трифонова Л.С., вихователь-методист, ДНЗ №41 «Барвінок» та Кривенко С. В., вихователь-методист, ДНЗ № 26 «Світанок» Мелітопольської міської ради Запорізької області.

За Програмою заходу відбулося знайомство з досвідом роботи кращих закладів освіти області: КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради, Центру розвитку дитини «Лазурний» Запорізької міської ради та екскурсійна програма до Історико-культурного комплексу «Запорізька Січ».